Hea töö! Eesti korvpallikoondis alustas Tartu turniiri kindla võiduga

Eesti korvpallikoondis alustas Ilmar Kullami 100. sünnipäeva auks peetavat korvpalliturniiri 79:66 võiduga Belgia üle.

Tartu Ülikooli Spordihoones toimunud kohtumises olid Eesti koondise resultatiivsemad Maik-Kalev Kotsar 19 (8 lauapalli) ja viis kolmepunktiviset tabanud Kerr Kriisa 15 punktiga. Belgia parimatena viskasid tuleval hooajal Villeurbanne ASVEL-is mängima hakkav Retin Obasohan 18 ja Leedus BC Jonavas leiba teeniv Emmanuel Lecomet 14 silma. 

Kogu statistika nähtav SIIT

ENNE KOHTUMIST:

Eesti rahvuskoondis, kes möödunud nädalal pidas kaks kontrollmängu Leeduga, on treeninud Tartus alates kolmapäevast ning peatreener Jukka Toijala on teinud oma valiku 12 mängija osas, kes jooksevad täna Belgia vastu väljakule. Õhtusest mängust jäävad eemale Matthias Tass, Janari Jõesaar, Kregor Hermet ja Martin Dorbek.

“Esiteks pikkade puhul on nii, et kui Maik-Kalev Kotsar on terve, siis ta mängib mõlemad mängud Tartus ning Matthias ja Rauno roteeruvad ehk Tass puhkab täna ning Nurger pühapäeval. Ääremängijate puhul on rotatsioon selline, et Raieste ja Drell olid eemal Leeduga mängudest ning seetõttu puhkab Kregor Hermet täna. Janari Jõesaarel on väike tervisemure ning tema ei mängi Tartu turniiril. Aga kindlasti kõik, kes täna puhkavad, saavad oma võimaluse pühapäeval Bosnia vastu,” selgitas peatreener Toijala mängijate valikut tänaseks mänguks ning lisas: “Muidugi me järgime oma plaani ka. Meil on 16 mängijat koos ning me ei ole veel nimekirjast kedagi maha tõmmanud ehk anname kõigile veel võimaluse.”

Tänast vastast iseloomustab Toijala kui kogenud võistkonda, kes oma taseme poolest võiks kuuluda Euroopa TOP16 rahvuskoondise hulka. “Vastane on kogenud võistkond, kes on olnud koos mitu aastat sama treeneriga. Neil on olnud kindel mängustiil ja nad on harjunud sellega mängima. Neil on häid viskajaid ning head pikad, kes rollivad pärast katet kiiresti korvile. Belgia tase on mitu aastat olnud selline, kus nad võivad kuuluda Euroopa TOP16 meeskonna hulka.”

Rääkides Eesti koondise mängulistest eesmärkidest täna õhtusel mängul, rõhutas peatreener mängupraktika olulisust. “Kuna Kotsar ja Drell ei ole veel meiega ühtegi kontrollmängu mänginud, siis on oluline neid süsteemi paremini sulandada ning neile mängupraktikat anda. Ning muidugi väikesed detailid kaitses ja rünnakul, kus me lähme samm-sammult edasi. Aga mängupraktika on väga oluline ning see mäng annab meile samuti võimaluse mängijaid katsetada.”

EESTI MEESTE KORVPALLIKOONDISE KOOSSEIS BELGIA VASTU:

Sten Sokk

Märt Rosenthal

Kerr Kriisa

Kristian Kullamäe

Sander Raieste

Robert Valge

Henri Drell

Kaspar Treier

Kristjan Kitsing

Siim-Sander Vene

Maik-Kalev Kotsar

Rauno Nurger

Laupäeval kohtuvad omavahel Belgia ning Bosnia ja Hertsegoviina ning pühapäeval mängib Eesti Bosnia ja Hertsegoviinaga.