Greeta Üprus siirdus mängima Islandi naiste kõrgliigasse

Eelmised hooajad Suurbritannia naiste kõrgliigas mänginud Greeta Üprus keeras karjääris uue lehekülje, kui siirdus Islandi klubisse Reykjavik IR, kirjutab basket.ee.

Foto: IR-Karfa Facebook

Mullu kogus 28-aastane ja 177 cm pikkune Üprus Suurbritannias keskmiselt 26,6 minutiga 11,2 punkti, 5,6 lauapalli, 1,1 resultatiivset söötu ja 1,1 vaheltlõiget.

"Arvan, et Islandi puhul kutsus mind siia kõige rohkem riik ise. Olen alati siia tahtnud tulla ja kui see variant tekkis, siis mõtlesin, et oleks ju päris äge," sõnas Üprus kommentaariks.

"Eks see pakkumine ikka läbi agendi tuli ja ju nad (Reykjavik IR - toim.) otsisid endale rohkem skoorimisele orienteeritud mängijat, kes annaks võib-olla lisakäigu juurde. Eks ma siis sinna profiili neile sobisin," lisas neiu.

Üprus lisas: "Kui aus olla, ega ma liiga tasemest veel väga palju ei tea. Ma pole veel teisi võistkondasid näinud ja kui mängud hakkavad, siis võib-olla saan rohkem sellest üldisest tasemest rääkida ja võrrelda."

Reykjavik IR peab kolmapäeva õhtul kaheksa naiskonnaga Islandi kõrgliigas oma tänavuse teise kohtumise. Avamatšis jäädi kindlalt alla Haukarile. Üprus tolles mängus veel kaasa ei teinud. 

Sama klubi ehk Reykjaviki IR-i meeste võistkonnas mängib tänavu eestlasest tagamängija Martin Paasoja.