Reklaam sulgub sekundi pärast

Gianmarco Pozzecco: kas me mõistame, et Giannis ei pruugi MM-il mängida?

Itaalia korvpallikoondise peatreener Gianmarco Pozzecco pidas pressikonverentsil pika monoloogi peale Itaalia ja Hispaania vahelist MM-valikmängu.

Gianmarco Pozzecco väljendas pahameelt süsteemile, mille FIBA ​​ja Euroliiga konflikt on loonud.

Itaalia kaotas eile 2023. aasta FIBA ​​MM-valikmängus Hispaaniale. Pärast vastaste õnnitlemist pressikonverentsil pöördus ekstravagantne treener teisele teemale. 

Itaalia ja Hispaania mängu tipphetked:

Mängujärgse pressikonverentsi itaaliakeelses osas pakkus Pozzecco tähelepanu teise ringi I grupile, kus Serbia, Kreeka ja Türgi võitlevad kahe ülejäänud pileti pärast järgmise aasta MM-ile.

"Kas me mõistame, et võib-olla Giannis (Giannis Antetokounmpo) ei mängi MMil? Ma tahan Nikolat (Nikola Jokicit) ja Antetokounmpot MM-il näha. Ilma Antetokounmpota mänginud Kreeka kaotas täna õhtul (eile) 20 punktiga Lätile. Nende reeglitega pole ilmselge, et seal (MM-il) tähed mängivad."

"Ma ei saa aru, kuidas saab keegi selliseid ekstravagantseid reegleid ette kirjutada. Ma ei saa aru, miks kõik sellest aru ei saa. Enam ei saa helistada kellele tahan, sest Euroliiga mängud toimuvad rahvusmeeskonna omadega samal ajal."

Järgmiseks jagas itaallasest treener Zeljko Obradoviciga sarnaseid seisukohti, kes on hiljuti väljendanud, et mängijad on need, kes lõppkokkuvõttes kannatavad.

"Mängijad peavad tegema valusaid valikuid. See olukord tundub mulle hullumeelne."

"Ma ei talu, et poistele ei anta võimalust rahvuskoondise ja klubi eest rahulikult mängida" jätkas treener. "Kui me MMile ei pääse, on nemad (mängijad) need, kes on kõige kurvemad. Kuidas sa palud mängijatel erinevates akendes otsustada, kas mängida Euroliigas või koondises? See on nagu paluda valida ema ja isa vahel, et kumba sa rusikaga lüüa soovid"

Nende sõnade järel tõusis Pozzecco püsti ja lahkus konverentsiruumist.