Fotouudis: Läti korvpallikoondislane sai operatsiooni tehtud

Janis Strelnieks peale operatsiooni
Janis Strelnieks peale operatsiooni — FOTO: Basketbols Facebook

15. märtsil toimunud korvpalli Meistrite liiga kohtumises sai Ateena AEK tagamängija Janis Strelnieks kolm minutit enne mängu lõppu nii raskelt vigastada, et tema hooaeg loeti koheselt lõppenuks.

AEK ja Galatasaray kohtumise lõpus astus süütus olukorras 33-aastane lätlane kuidagi valesti ning viskas ennast koheselt pikali maha. Natuke aega hiljem toimetasid tiimikaaslased ta kahe vahel pingile.

Hilisemad uuringud näitasid lõunanaabrile halvimat stsenaariumi – Strelnieks oli rebestanud Achilleuse kõõlust. Mis ühtlasi tähendab, et ülejäänud hooaeg on läbi ning eemale tuleb jääda ka 2023. aasta FIBA ​​MM-ilt.

Strelnieksile tehti päev hiljem (16. märtsil) MRT, mis kinnitas rasket vigastust.

Lätlane jääb esialgsete prognooside kohaselt väljakult eemale vähemalt kuueks kuuks, mis tähendab hooaja lõppu ja FIBA ​​MM-ilt (25. august – 10. september) eemale jäämist.

AEK eest on Strelnieks sel hooajal kogunud kaheteistkümnes Meistrite liiga kohtumises keskmiselt 14,1 punkti, 1,1 lauapalli ja 3,0 korvisöötu mängu kohta.

Strelnieks pole kunagi FIBA ​​MMil Läti koondisega mänginud. Ta aitas oma riigil kvalifitseeruda 2023. aastal toimuvale korvpalli suursündmusele, kuid peab seda nüüd ise kõrvalt vaatama.

Täna jagas Basketbolsi Facebooki lehekülg pilti Janis Strelnieksist, kellele on Achilleuse kõõluse operatsioon edukalt tehtud.