Yuta Watanabe
Yuta Watanabe — FOTO: Scanpix

Täna algasid vahegruppide mängud, kus alustati 17-32. koha mängudega. Jaapan pidi tänase kohtumise võitma, et hoida elus olümpia lootus, kuhu nad järgmisele suvele jõuda tahavad. Jaapan alistas täna Venetsueela tulemusega 86:77.

Neljandal veerandajal oli veel Jaapan 15 punkti kaotusseisus, aga vägev viimane veerandaeg tõi Jaapanile suure võidu ning lootuse pääseda olümpiale. Jaapan peab alistama laupäeval Roheneemesaari ning siis pääsetakse parima Aasia tiimina Pariisi olümpiale.

Jaapani poolt viskasid enim punkte Makoto Hiejima 23, Yuta Watanabe 21 ning Yuki Kawamura 19. Venetsueela eest tegi enim skoori Garly Sojo, kes viskas 20 punkti.