Euroopas mängivatelt naistelt suurepärased esitused, NCAA-s tegid kaks eestlannat debüüdi

kadriann-lass

Euroopas mängivate Eesti naiskorvpallurite nädal oli selline, et üks silma naerab ja teine nutab, sest kuigi individuaalselt tehti väga ilusaid sooritusi, siis naiskondlikult ei õnnestunud kellelgi võidulisa saada.

Avalöök tehti USA üliõpilasliigas NCAA, kus kõrgemal tasemel on kaasa tegemas neli eestlannat, kellest kaks tegid oma debüüdid, vahendab basket.ee

Kadri-Ann Lass ja IDK Euskotren pidid läinud nädalal esmalt naiste Eurocupi sarjas võõrsil tunnistama K-alagrupis täiseduga jätkava Prantsusmaa naiskonna BLMA 88:78 (30:18, 16:17, 20:23, 22:20) paremust.

Eestlanna alustas kohtumist avaviisikus ning kogus 31 mänguminutiga 11 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 3/6), 2 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja ühe pallikaotuse. Lassi +/- näitaja jäi lõpuks täpselt nulli peale.

Juba kaks päeva hiljem ehk laupäeval olid Lass ja IDK Euskotren (4-3) uuesti platsil, kui Hispaania kõrgliigas jäädi 81:86 (19:14, 25:22, 19:23, 18:27) alla lähirivaalile Valenciale (4-3).

Lass oli taas naiskonna algviisikus ning pakkus 32 minutiga oma selle hooaja resultatiivseima esituse. Eestlanna arvele kogunes 17 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 5/10), 5 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Prantsusmaa naiste esiliigas pidid Mailis Pokk ja Maaja Bratka vastu võtma suure kaotuse, kui nende koduklubi Champagne Basket (2-3) jäi 47:71 (10:20, 6:19, 23:14, 8:18) alla Calais' (2-3) naiskonnale.

Mõlemad eestlannad alustasid matši avaviisikus ning Bratka kogus 28 minutiga oma tiimi edukaimana 12 punkti (kahesed 4/12, kolmesed 1/4, vabavisked 1/1), 9 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe viskeblokeeringu, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. Pokk lisas 31 minutiga 6 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/4, vabavisked 1/3), ühe lauapalli, 3 korvisöötu, ühe vaheltlõike, ühe bloki, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Islandi naiste kõrgliigas olid Greeta Üprus ja Reykjaviki IR (0-9) seni kõige ligemal oma hooaja avavõidule, aga põnevas lõputrilleris tuli siiski tunnistada Fjolniri (3-6) 83:81 (25:20, 22:19, 21:15, 15:27) paremust.

Eestlanna kerkis napis kaotusmängus oma tiimi resultatiivseimaks, kui kogus 33 minutiga 21 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 5/8, vabavisked 2/5), 10 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, 2 viskeblokeeringut ja 3 pallikaotust.

NCAA

Kõige kauem USA-s pallinud Eesti naiskorvpallur on Johanna Eliise Teder, kes alustas tänavu oma neljandat ülikooliaastat. Tederi kodunaiskond Washington State Cougars pidas hooaja esimesel nädalal koguni kolm mängu, mis kõik suudeti ka võita.

Hooaja avamängus alistati kodus Loyola Marymount Lions 93:41. 22-aastane tagamängija viibis väljakul 21 minutit, mille jooksul viskas 9 punkti (kolmesed 3/5), võttis 3 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea. Seejärel oldi võõrsil 69:63 üle San Francisco Donsist. Teder teenis sel korral mänguaega 10 minutit, kuid punktiarvet avada ei suutnud. Tema arvele jäi 3 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks pallikaotus ja 4 isiklikku viga.

Nädala viimases kohtumises saadi kodus Prairie View A&M Lady Panthersist jagu 89:61. Teder viskas 21 mänguminutiga 6 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/6), võttis 3 lauapalli, andis 6 korvisöötu ja tegi 4 vaheltlõiget. Eestlanna arvele kogunes ka 3 isiklikku viga.

Oma teist ülikooliaastat tegev Anna Gret Asi vahetas kahe hooaja vahel võistkonda, lahkudes Arizona Wildcatsist ja jätkates NCAA karjääri Oklahoma State Cowgirlsi ridades. 20-aastase tagamängija uus tiim alustas hooaega kahe suure võiduga, kui kodus alistati esmalt UT Rio Grande Valley Vaqueros 95:63 ja seejärel Northwestern State Lady Demons 89:51.

Asi panustas avamängus 19 minutiga 7 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 1/2, vabavisked 4/4), 2 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja ühe bloki. Negatiivse poole peale jäid 2 pallikaotust ja üks isiklik viga. Teises mängus viskas Asi samuti 7 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/2, vabavisked 2/2). Lisaks hankis ta 24 platsil viibitud minutiga 2 lauapalli, andis mängu parimana 6 korvisöötu, tegi 3 vaheltlõiget, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Alates sellest hooajast mängib lombi taga ka kolmas Eesti naiste koondise tagamängija, Marie Anette Sepp. Tema võistkond Albany Great Danes alustas hooaega kahe võiduga - esmalt alistati kodus Merrimack Warriors 67:53 ja siis võõrsil Siena Saints 64:57.

19-aastane Sepp tegi kaasa mõlemas mängus, aga isiklikku punktiarvet avada ei suutnud. Esimeses mängus kogus ta 8 minutiga ühe lauapalli, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea, teises aga 3 minutiga ühe pallikaotuse.

NCAA-s tegi oma debüüdi ka 19-aastane keskmängija Anete Elisabeth Adler, kes kuulub sellest hooajast Rhode Island Ramsi ridadesse. Hooaja avamängus jäädi võõrsil 74:88 alla Harvard Crimsonile. 10 minutit mänguaega saanud Adler debüütmängus punktiarvet ei avanud, tema arvele jäi üks blokeeritud vise ja 2 pallikaotust.

Nädala teises mängus alistati kodus Dartmouth Big Green aga koguni 89:36. Adler sai mänguaega 13 minutit, mille jooksul viskas ta 4 punkti (kahesed 2/2), hankis 3 lauapalli ja tegi 3 isiklikku viga.