Esimesel poolajal vaid 14 punkti visanud neidude Eesti U18 koondis kaotas EM-turniiril Luksemburgile

Foto: fiba.basketball

Eesti neidude U18 korvpallikoondis jätkas reedel B-divisjoni EM-turniiri Bulgaarias kaotusega, kui 9.-18. kohtadele mängivas E-vahegrupis jäädi 46:66 (7:18, 7:25, 13:10, 19:13) alla Luksemburgile.

Esimesel poolajal vaid 14 punkti visanud eestlannade mäng teisel poolajal küll paranes, aga lõpuks jäi vahe ikkagi 20 punkti peale. Just 20:0 vahespurdiga esimese veerandi teisel ja teise veerandi esimesel poolel Luksemburg suure edu sisse tegigi.

Eestlannad võitsid lauavõitluse 53:40, aga pallikaotusi tehti koguni 31 (vastase 14 vastu.) ning visketabavused olid Luksemburgil samuti paremad (kahesed 41,2% – 37,8% ja kolmesed 20% – 13%).

Sille-Liis Mölder viskas Eesti poolel 7 punkti ja hankis 8 lauapalli, Marta Eleri Jaama arvele kanti samuti 7 silma ja lisaks ka 4 lauapalli ning Keandra Koorits kogus 5 punkti ja 12 lauapalli.

Luksemburgi edukaim oli Faith Ehi Etute 19 punkti, 13 lauapalli 4 resultatiivse söödu, 4 vaheltlõike ja 4 blokiga, Kyra Coulon kogus 13 silma, 7 lauapalli ja 5 vaheltlõiget.

E-vahegruppi juhib Luksemburg kolme võiduga, Eestil ja Suurbritannial on võrdselt kaks võitu ja üks kaotus. Vahegrupi teise koha saatus selgub laupäeval, kui Suurbritannias ja Eesti lähevad omavahel algusega kell 16.00 vastamisi.

Eesti neidude U18 koondise koosseis:

Irina Bahmatova (TSA Kalev)
Anna-Liisa Vannamik (Audentese SK/Siili PK)
Kristel Rattasepp (Audentese SK/Siili PK)
Maria Vasar (Audentese SG/BC Star)
Jenny Roos (Audentese Spordigümnaasium/Audentese Spordiklubi)
Marta Eleri Jaama (Audentese SK/Siili PK)
Mariell Friedemann (Audentese Spordiklubi)
Sille-Liis Mölder (Audentese Spordiklubi/Siili SK/Audentese Spordigümnaasium)
Anette-Laura Tõks (Tallinna Ülikool)
Keandra Koorits (Audentese Spordiklubi/Audentese Spordigümnaasium)
Hanna Maria Sibul (Audentese SK/Siili PK/Audentese Spordigümnaasium)
Laura-Anette Tael (Audentese Spordiklubi)

 

Peatreener: Sergio Cubeiro Rico
Abitreener: Timo Eichfuss
Abitreener: Elisabeth Rõigas
Füsioterapeut: Henriette Porila