EM-turniiril kohtadele 9.-18. mängiv Eesti neidude U18 koondis alistas Põhja-Makedoonia

Foto: fiba.basketball

Eesti neidude U18 koondis alustas Bulgaarias peetaval B-divisjoni EM-turniiril neljapäeval vahegrupifaasi, kus mängitakse kohtadele 9.-18. Eestlannad tegid väga stabiilse esituse ning võitsid 66:57 (17:17, 17:7, 16:16, 16:17) Põhja-Makedooniat.

Kui vaadata veerandaegade skoore eraldi, siis need olid mõlemalt poolt harvanähtavalt ühtlased. Eesti naiskond viskas esimesel ja teisel perioodil 17 ning kolmandal ja neljandal 16 silma. Kuna teisel veerandil suudeti ülejäänud kolmel perioodil täpselt samasse auku skoore näidanud vastased hoida vaid 7 silma peal, siis lõpuks see otsustavaks saigi.

Eestlannad tegid küll Põhja-Makedooniast rohkem pallikaotusi (21-15), kuid olid üle visketabavuses (kahesed 37,5% – 28,6% ja kolmesed 31,6% – 21,4%) ning üldises lauavõitluses 57-52. Kuna vastaste visked kukkusid tihedamalt mööda, siis see aitas neil ründelaua numbrites võita 22-13.

Kristel Rattasepp viskas Eesti neidude resultatiivseimana 7 punkti ja hankis lisaks ka 6 lauapalli, Sille-Liis Mölder panustas 16 punkti ja 5 lauapalliga ning Marta Eleri Jaama arvele kogunes 14 punkti ja 9 lauapalli.

Põhja-Makedoonia U18 naiskonna edukaim oli 21 punkti, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget kirja saanud Martina Markoska, Mihaela Aleksovska tõi 12 silma ja 8 lauapalli ning Marija Nikolov lisas samuti 12 punkti.

Kuna tulemused oma alagrupivastaste vastu tulid vahegruppi kaasa, siis on Eesti neidude U18 tiimil nüüd kaks võitu – lisaks tänasele ka võit Ukraina vastu. 

Juba reedel kell 13.45 kohtub Eesti naiskond Luksemburgiga, kellel E-vahegrupi tabelis samuti kaks võitu ning kes seejuures alistas Põhja-Makedoonia lausa 91:55.

Eesti neidude U18 koondise koosseis:

Irina Bahmatova (TSA Kalev)
Anna-Liisa Vannamik (Audentese SK/Siili PK)
Kristel Rattasepp (Audentese SK/Siili PK)
Maria Vasar (Audentese SG/BC Star)
Jenny Roos (Audentese Spordigümnaasium/Audentese Spordiklubi)
Marta Eleri Jaama (Audentese SK/Siili PK)
Mariell Friedemann (Audentese Spordiklubi)
Sille-Liis Mölder (Audentese Spordiklubi/Siili SK/Audentese Spordigümnaasium)
Anette-Laura Tõks (Tallinna Ülikool)
Keandra Koorits (Audentese Spordiklubi/Audentese Spordigümnaasium)
Hanna Maria Sibul (Audentese SK/Siili PK/Audentese Spordigümnaasium)
Laura-Anette Tael (Audentese Spordiklubi)

Peatreener: Sergio Cubeiro Rico
Abitreener: Timo Eichfuss
Abitreener: Elisabeth Rõigas
Füsioterapeut: Henriette Porila