Reklaam sulgub sekundi pärast

Ela kaasa Kristian Kullamäele uuel Eurocupi hooajal

20-meeskonnaline Eurocupi uus hooaeg algab juba teisipäeval, millest võtab sel hooajal osa ka Panevezys 7Bet-Lietkabelis, kus mängib Eesti korvpallikoondise mängujuht ja üks liidritest Kristian Kullamäe.

Foto: BC 7bet-Lietkabelis Panevėžys Facebook

20 võistkonda on jagatud kahte 10-liikmelisse alagruppi, kus iga meeskond mängib kokku 18 mängu. Panevėžys 7Bet-Lietkabelis on A-alagrupis. Ülejäänud A-alagrupi meeskonnad on Cedevita Olimpija Ljubljana (Sloveenia), eelmise hooaja finalist Bursa Frutti Extra (Türgi), Germani Leonessa Brescia (Itaalia), Joventut Badalona (Hispaania), Cluj-Napoca U-BT (Rumeenia), Burgos JL Basket (Prantsusmaa), Veneetsia Umana Reyer (Itaalia), Ulm Ratiopharm (Saksamaa) ja Kamensky Prometey (Ukraina), kes peab Ukraina sõja tõttu kodumänge pidama Riias.

B-alagrupis võistlevad omavahel Dolomiti Energia (Itaalia), Promitheas (Kreeka), Podgorica Budućnost (Montenegro), Las Palmas Gan Canaria (Hispaania), Hamburg Towers (Saksamaa), Tel Avivi Hapoel (Iisrael), London Lions (Inglismaa), Paris Basketball (Prantsusmaa), Wrocław Sląsk (Poola) ja Ankara Turk Telekom (Türgi).

Võrreldes eelmise hooajaga on põhiturniirile lisandunud London Lions, Kamensky Prometey, Cluj-Napoca U-BT, Tel Avivi Hapoel ja Brescia Germani Leonessa.

Euroliigasse on siirdunud eelmise hooaja Eurocupi meister Virtus Bologna (Itaalia), Belgradi Partizan (Serbia) ja Valencia (Hispaania). Levalue Metropolitans (Prantsusmaa) EuroCupil ei mängi. Krasnodari Lokomotiv (Venemaa) on Ukraina sõja tõttu turniirilt kõrvale jäetud.

Iga alagrupi kaheksa parimat meeskonda pääsevad play-off mängudele. Iga grupi kõrgeima asetusega meeskond teenib kaheksandik-, veerand- ja poolfinaalis koduväljaku eelise.

Panevėžys 7Bet-Lietkabelis ja Kristian Kullamäe alustavad oma Eurocupi teekonda kolmapäeval võõrsilmängus Prometey vastu. Mängu otseülekannet saab näha kell 18.50 kanali TV3 Sport ja järgmise põlvkonna teleteenuse Go3 vahendusel. Teisipäeval kell 20.05 näeb kanalilt TV3 Sport 2 ja Go3-st Ratiopharm Ulmi ja Umana Reyer Venice vastasseisu.