EESTLASED VÄLISMAAL | Jõesaar säras Poolas “vennatapusõjas”, Kotsar alustas Jaapanis veenvalt ja Kirves tegi Leedus viimased mängud

Janari Jõesaar
Janari Jõesaar — FOTO: Dziki Warszawa

Lisaks juba varem alustanud korvpalliliigadele pandi eelmisel nädalal pall mängu veel mitmes sarjas, kus teevad kaasa ka eestlased. Sander Raieste ja Matthias Tassi koduklubid startisid eurosarjades, Maik-Kalev Kotsar alustas Jaapani liigahooaega ja Poola liiga avavoorus olid omavahel vastamisi koguni kolm eestlast - Janari Jõesaar ühel ning Siim-Sander Vene ja Märt Rosenthal teisel poolel.

HISPAANIA, ACB

Sander Raieste leivaisa Vitoria-Gasteizi Baskonia alustas Euroliiga hooaega võiduga, kui alistas neljapäeval avavooru kohtumises koduväljakul Belgradi Partizani 88:82. Raieste kuulus kohtumises Serbia tippklubi vastu meeskonna koosseisu, kuid platsile ei pääsenud.

Kehvemini läks Baskonial (0-2) aga laupäeval, kui nad koduliigas 91:95 Andorra meeskonnale (1-1) alla jäid. Pingilt sekkunud Raieste viskas kodupubliku ees 11 mänguminutiga 3 punkti (kolmesed 1/2), võttis 2 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi ühe vaheltlõike, statistikasse läks kirja ka üks isiklik viga.

Laupäeval sai Hispaania meistriliigas kaotuse kirja ka Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao (1-1), kes jäi võõrsil lisaajal 83:89 alla Murciale (1-1).

Algviisikus alustanud Kullamäe tõi 17 minutiga 4 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), hankis 2 lauapalli, jagas 2 korvisöötu ning sooritas 2 vaheltlõiget. Lisaks tegi ta ühe pallikaotuse ja ühe vea.

BELGIA, BNXT League

Matthias Tassi leivaisa Oostende alustas teisipäeval FIBA Meistrite liiga hooajaga, kui kodusaalis kaotati tiitlikaitsjale Malaga Unicajale 85:92. Kohtumist pingilt alustanud Tass pääses Hispaania klubi vastu platsile 15 minutiks, mille jooksul viskas ta 3 punkti (kahesed 1/4, vabavisked 1/1), võttis 2 lauapalli, andis 2 korvisöötu, blokeeris ühe vastaste viske ja tegi nii ühe pallikaotuse kui ka isikliku vea.

Oostende (4-1) oli võistlustules ka laupäeval, kui Belgia-Hollandi ühisliigas alistati võõrsil 92:86 LWD Basket (1-2). Vahetusest sekkunud Tassi arvele kogunes 20 minutiga 12 punkti (kahesed 4/4, vabavisked 4/7), 8 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, üks pallikaotus ja 4 isiklikku viga.

ITAALIA, Serie A

Itaalia meistrivõistlustel kaotas Kaspar Treieri koduklubi Napoli (0-2) pühapäeval kodusaalis Triestele (2-0) 83:92.

Pingilt sekkunud ning 16 minutit mänginud Treier viskas 12 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 2/4, vabavisked 2/2) ja võttis 5 lauapalli. Lisaks patustas ta ühe pallikaotusega ja tegi 4 viga.

LEEDU, LKL

Mihkel Kirves käis läinud nädalal väljakul kahel korral. Kolmapäeval peetud Leedu karikavõistluste avavooru kohtumises pidi tema tööandja Mažeikiai kodus leppima 73:86 kaotusega Utena Juventusele. Pingilt alustanud Kirves teenis mänguaega 16 minutit, viskas 2 punkti (kahesed 1/5), võttis 2 lauapalli, tegi ühe pallikaotuse ning sai kirja 2 isiklikku viga.

Leedu karikavõistluste alagrupifaasis peetakse kokku 10 vooru. Kuueliikmelisest alagrupist pääsevad veerandfinaali neli paremat.

Laupäeval sai Mažeikiai (0-3) kaotuse kirja ka kohalikel meistrivõistlustel, kui koduväljakul jäädi 86:95 alla Vilniuse Wolvesile (2-1). Taas vahetusest sekkunud Kirves pääses platsile 4 mänguminutiks, ent kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/2, vabavisked 0/2). Eestlase arvele jäi üks lauapall ja 2 viga.

Täna ehk teisipäeval tuli Leedust aga uudis, et Mažeikai meeskond on Mihkel Kirvese teenetest loobunud.

POOLA, PLK

Poola kõrgliiga avavoorus alistas Janari Jõesaare leivaisa Varssavi Dziki laupäeval kodusaalis kindlalt 88:63 Siim-Sander Vene ja Märt Rosenthali tööandja Ostrow Wielkopolski Stali.

Kõik kolm eestlast alustasid algkoosseisus. Neist parima esituse tegi Jõesaar, kes viskas 22 minutiga üleplatsimehena 19 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 3/5), võttis 8 lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 vaheltlõiget. Negatiivse poole pealt tulid talle kirja üks pallikaotus ja 3 isiklikku viga.

27 minutit mänginud Rosenthal sai kirja 9 punkti (kahesed 0/4, kolmesed 2/3, vabavisked 3/4), meeskonna parimana 7 lauapalli, ühe tulemusliku söödu, 2 vaheltlõiget, 2 pallikaotust ja ühe vea. Vene arvele jäi 28 minutiga samuti 9 silma (kahesed 0/3, kolmesed 3/9, vabavisked 0/3), üks korvisööt, üks vaheltlõige, üks pallikaotus ja 4 viga.

SAKSAMAA, BBL

Artur Konontšuki koduklubi Oldenburg (1-2) jäi pühapäeval Saksamaa meistriliigas võõrsil alla Hamburgi Towersile (2-1) 78:87. Käevigastusest taastuv Konontšuk meeskonna koosseisu ei kuulunud.

JAAPAN, B1 League

Maik-Kalev Kotsari koduklubi Yokohama B-Corsairs alustas Jaapani kõrgliiga hooaega eelmisel nädalavahetusel, kohtudes võõrsil kahel korral Sendai 89ersiga. Laupäeval toimunud avamängus saadi vastasest jagu 72:68 ning pühapäevane kohtumine võideti 77:75.

Kotsar viibis väljakul vastavalt 29 ja 31 minutit ning kuulus mõlemas mängus algkoosseisu. Laupäeval viskas ta 6 punkti (kahesed 2/4, vabavisked 2/2), võttis 11 lauapalli, jagas mängu parimana 5 resultatiivset söötu ja tegi 3 vaheltlõiget, kuid patustas ka 3 pallikaotusega.

Teises kohtumises kogus eestlane 11 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 0/1, vabavisked 3/5), 6 lauapalli, 4 korvisöötu, 4 vaheltlõiget ning ühe blokeeritud viske. Lisaks tegi ta 4 pallikaotust ja sai kirja ühe isikliku vea. Kotsar sai kõigist palluritest antud kohtumises kõige rohkem mänguaega.

HISPAANIA, Primera FEB

Jaan Puideti ja Gert Suvi koduklubi Valladolidi Real (1-1) sai laupäeval Hispaania esiliigas kindla kaotuse, jäädes võõral väljakul 68:89 alla Zamorale (1-1).

Algkoosseisus alustanud Puidet viskas 20 mänguminutiga 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/2) ning võttis 6 lauapalli. Negatiivse poole peale jäid üks pallikaotus ja 2 viga. Suvi kuulus küll meeskonna koosseisu, ent platsil ei käinud.

ITAALIA, Serie A2

Mikk Jurkatamme koduklubi Avellino (1-2) sai eelmisel nädalal Itaalia esiliigas kirja kaks kaotust. Kolmapäeval jäädi koduplatsil 61:67 alla Rieti Real Sebastianile (2-1). Pingilt alustanud, kuid lõpuks 21 minutit mänguaega saanud Jurkatamm oli Avellino paremuselt kolmas skooritegija ning kogus 9 punkti (kahesed 0/4, kolmesed 3/5), 4 lauapalli ja ühe korvisöödu, kuid tegi ka 2 isiklikku viga.

Pühapäeval aga mängiti võõrsil Pesaroga (2-1), kellele kaotati 77:82. Põhiviisikus alustanud Jurkatamm viibis platsil 31 minutit, mille jooksul kogunes tema arvele 6 punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/7), 4 lauapalli, 2 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, üks blokeeritud vise, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Itaalia esiliigas käis pühapäeval väljakul ka Joonas Riismaa koduklubi Cantu (1-1). Võõrsil alistati Rieti Real Sebastiani 74:68.

Algviisikusse kuulunud Riismaa viibis väljakul 18 minutit ning viskas 2 punkti (kahesed 1/2), samuti võttis ta ühe lauapalli ja tegi 4 viga.