EESTLASED VÄLISMAAL | Ilvese ja Kirvese liigadebüüdid, Treieri punktid Euroliiga tiimi vastu ning Konontšuki vigastus

Gregor Ilves
Gregor Ilves palliga — FOTO: TalTech Basketball

Mitmed Eesti korvpallurid said möödunud nädalal kirja debüüdid uute koduklubide eest. Kaspar Treier võttis Itaalia superkarika mängus mõõtu Euroliiga meeskonnaga, Mihkel Kirves debüteeris Leedus Eesti korvpallisõpradele tuttava mängumehe vastu ja Gregor Ilvesel jäi Rumeenia kõrgliigas kaksikduublist üks sööt puudu.

ITAALIA, Serie A

Eesti koondislase Kaspar Treieri uus koduklubi Napoli kaotas laupäeval Itaalia superkarika poolfinaalis Bologna Virtusele 87:96.

Algviisikusse kuulunud Treier sai Euroliiga meeskonna vastu 25 minutit mänguaega, mille jooksul viskas ta 8 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/6, vabavisked 2/2) ja võttis 4 lauapalli. Lisaks kogunes eestlase arvele üks pallikaotus ja 4 viga.

Pühapäeval kohtus Bologna Virtus finaalis Milano Olimpiaga, kes alistas teises poolfinaalis Veneetsia Reyeri 73:62. Superkarika tõstsid pea kohale Milano pallurid, kes võitsid finaali lisaajal 98:96. Itaalia kõrgliiga mängudega tehakse algust eeloleval pühapäeval.

LEEDU, LKL

Laupäeval tehti algust Leedu kõrgliigaga, kuid Mihkel Kirvese uus koduklubi Mažeikiai pidi avavoorus võõrsil 78:82 alla vanduma Panevežyse Lietkabelisele.

Leedu kõrgliigas debüüdi teinud Kirves kogus vahetusmängijate pingilt sekkudes 16 minutiga 7 punkti (kahesed 3/3, vabavisked 1/1), võttis 2 lauapalli ja tegi meeskonna parimana 3 vaheltlõiget. Lisaks kaotas ta 2 korral palli ning langes lõpuks 5 veaga pingile.

Lietkabelisele ridadesse kuulub tänavu ka hooajal 2022/2023 Eesti meistriliiga finaali parimaks mängijaks valitud Oleksandr Kovliar, kes panustas leivaisa võitu 5 punkti ja andis tiimi parimana 6 söötu.

RUMEENIA, LNBM

Gregor Ilves tegi reedel oma uue koduklubi Galati eest Rumeenia kõrgliigas ilusa debüüdi, kuid võiduks sellest ei piisanud. Hooaja avakohtumises jäädi võõrsil alla Constantale 88:99.

Galati algviisikusse kuulunud Ilves viibis platsil 38 minutit ehk kauem kui ükski teine mängija kahe võistkonna peale kokku. Ta viskas 12 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 2/5, vabavisked 2/3), võttis 3 lauapalli, jagas meeskonna parimana 9 resultatiivset söötu ja tegi ühe vaheltlõike. Eestlase arvele jäi ka 3 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

BELGIA, BNXT League

Eesti koondise keskmängija Matthias Tassi koduklubi Oostende teenis möödunud nädalal Belgia-Hollandi ühisliigas kaks võitu.

Eelmisel kolmapäeval võideti võõrsil Brüsseli korvpalliklubi 82:72. Pingilt alustanud Tass mängis kohtumises 7 minutit, mille jooksul punktiarvet ei avanud (kahesed 0/1). Statistikasse läks kirja ka üks isiklik viga.

Pühapäeval aga alistati jällegi võõral väljakul QSTA United koguni 102:61. Seekord algviisikus väljakule saadetud ja 19 minutit mänginud Tass panustas võitu 7 punkti (kahesed 3/3, kolmesed 0/1, vabavisked 1/1), 5 lauapalli, 2 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget. Lisaks tegi ta ka ühe vea.

Oostende on alustanud uut hooaega tiitlikaitsjale vääriliselt. Kolmest mängust on saadud kolm võitu, millega paiknetakse tabeli tipus.

SAKSAMAA, BBL

Ilma Artur Konontšukita mänginud Oldenburg alustas uut Saksamaa kõrgliiga hooaega veenva võiduga, alistades koduplatsil Heidelbergi 105:82.

Eesti koondislane jäi laupäeval peetud kohtumisest kõrvale, sest meest vaevab vigastus. Konontšukil on tema enda sõnul kerge küünarvarre trauma, mis hoiab ta platsilt eemal üks-kaks nädalat.

HISPAANIA, Primera FEB

Jaan Puideti ja Gert Suve Hispaania esiliigas mängiv koduklubi Valladolidi Real noppis karikavõistluste kolmandast mängust kolmanda võidu, kui alistas laupäeval võõrsil aste madalamal palliva Ponferrada 72:67.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Puidet pääses platsile 18 minutiks, viskas selle ajaga 7 punkti (kahesed 2/3, kolmesed 1/3), hankis 5 lauapalli ja andis 2 resultatiivset söötu. Lisaks patustas ta ühe pallikaotusega ja tegi 3 viga. Suvi väljakule ei saanud.

Valladolid jätkab C-alagrupis ainsana täiseduga. Oma viimase alagrupimängu peab Valladolid 22. oktoobril, kui kohtutakse samuti esiliigasse kuuluva Zamoraga. Play-off'i ehk veerandfinaali pääseb ainult alagrupi võitja. Karikavõistlustest võtavad osa Hispaania tugevuselt teise ja kolmanda sarja võistkonnad. Sel nädalalõpul alustatakse mängudega Hispaania esiliigas.