Eestlannade nädal võõrsil: Pokk alustas Poolas kohe pauguga ning Bratka, Teder ja Asi olid heas hoos

Johanna Eliise Teder
Johanna Eliise Teder — FOTO: Wsucougars.com

Välismaal mängivate Eesti naiskorvpallurite eelmise nädala kokkuvõtet saame alustada hea uudisega, kui hiljuti Prantsusmaa esiliigast lahkunud Mailis Pokk leidis endale kiirelt uue koduklubi, kui liitus Poola kõrgliigatiimi Poznan AZS Eneaga ning tegi kohe naiskonna eest ka suurepärase esituse, kirjutab basket.ee.

Väga ilusa individuaalse soorituse tegi ka Maaja Bratka ning ookeani tagant NCAA-st on samuti mitmeid positiivseid uudiseid.

Oma ülemineku kohta Poola klubisse Poznan kommenteeris Mailis Pokk: "Tahame saada võimalikult kõrge asetuse play-off'ideks ja sealt edasi medalile tulla. Loomulikult on liiga tase väga kõva ja esikoha kohti hoiavad hetkel Euroliiga ja Eurocupi naiskonnad."

Pokk tegi oma debüüdi viimatisel pühapäeval, kui kuuendal tabelireal paiknev Poznan (8-7) alistas 82:65 Wroclawi (5-9) naiskonna.

Avaviisikus platsile jooksnud Pokk kogus 34 minutiga 16 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 2/5), 7 lauapalli (neist 3 ründelauast), 2 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Maya Dodson tõi võitjate kasuks 19 punkti, 11 lauapalli ja 4 vaheltlõiget, Alecia Sutton panustas 17 silma ja 14 resultatiivse sööduga ning Agnieszka Skobel viskas 13 ja Aleksandra Zukowska 10 punkti. Kaotajate parim oli Stephanie Jones 21 punkti ja 9 lauapalliga.

---

Prantsusmaa esiliigas pidid Maaja Bratka ja Champagne Basket (5-6) vastu võtma valusa kaotuse, kui 63:64 jäädi alla Chartres' (7-4) naiskonnale.

Tavapäraselt avaviisikus platsile saanud Bratka kogus 31 minutiga 16 punkti (kahesed 6/9, kolmesed 0/3, vabavisked 4/4), 6 lauapalli (neist 4 ründelauast), ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga.

Champagne Basketi resultatiivseim oli 19 punkti visanud Mathilde Domenger, Stepha M'Baye kogus 12 silma ja 10 lauapalli. Chartres' poolel tõi Nicole Enabosi 13 punkti ja 10 lauapalli, Sophia Elenga lisas 11 silma ja 9 lauapalli ning Eve Mahoutou kogus samuti 11 punkti.

---

Islandil Greeta Üprusel ja Reykjaviki IR-il liigamängu polnud, kuna selgitati tänavuse hooaja karikavõitja. Finaalis võitis liigatabelis hetkel teisel kohal olev Haukar suurelt 94:66 põhiturniiri liidrit Keflaviki. Üpruse kodunaiskond on saldoga 0-15 kindlalt kaheksandal ehk viimasel positsioonil.

---

USA ülikoolides mängivatest Eesti naiskorvpalluritest läks kõige edukamalt Johanna Eliise Tederil. Reedel alistas tema kodunaiskond Washington State Cougars võõrsil 63:56 Oregon State Beaversi. 27 minutit mänguaega saanud Teder oli võistkonna paremuselt kolmas skooritegija ning kogus 12 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 2/5). Lisaks kogunes tema arvele 3 lauapalli, üks tulemuslik sööt, üks vaheltlõige, 2 pallikaotust ja 2 viga.

Pühapäeval teeniti väga raske võit, kui võõrsil alistati lisaajal 85:84 riigi edetabelis 21. kohal paiknenud Oregon Ducks. 40 minutit väljakul viibinud Teder oli võistkonna paremuselt kolmas skooritegija, tuues 15 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 3/8). 22-aastase tagamängija arvele jäi ka 6 lauapalli, 3 resultatiivset söötu, üks vaheltlõige, 4 pallikaotust ja üks isiklik viga.

Teder on keskmiselt mänguaega saanud 25,9 minutit, mille jooksul on tema arvele kogunenud 8,7 punkti, 2,1 lauapalli ja 2,4 korvisöötu.

Washington State jätkab hooaega 13 võidu ja nelja kaotusega. Pac-12 konverentsis on aga saldo kolm võitu ja kolm kaotust, millega hoitakse kaheksandat kohta.

Anna Gret Asi kodunaiskond Oklahoma State Cowgirls alistas kolmapäeval võõrsil 70:65 Baylor Bears, keda enne kohtumist hinnati NCAA tugevuselt 18. naiskonnaks. 16 mänguminutiga kogunes Asi arvele 8 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/4), 3 korvisöötu, üks vaheltlõige, 4 pallikaotust ja üks viga.

Laupäeval oldi kodusaalis 80:70 üle TCU Horned Frogsist. Asi viibis platsil 19 minutit ning sai selle ajaga kirja 9 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 2/3, vabavisked 1/2), ühe lauapalli, 3 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, 4 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

20-aastane mängujuht on keskmiselt 13,6 minutiga visanud 5,2 silma, hankinud 1,4 lauapalli ja jaganud 2,4 korvisöötu.

Oklahoma State'il on nüüd koos 13 võitu ja neli kaotust. Big 12 konverentsis on viiest mängust võidetud kolm, mis annab kolmanda positsiooni.

Anete Elisabeth Adleri naiskond Rhode Island Rams alistas neljapäeval võõrsil Saint Louis Billikensi 76:65 ja pühapäeval kodus Loyola Chicago Ramblersi lausa 63:34. Adler pääses platsile vaid teises kohtumises, kus tõi vaid 3 mänguminutiga 2 punkti (kahesed 1/1), noppis ühe lauapalli ja tegi ühe isikliku vea.

Keskmiselt 5,4 minutiga on 19-aastane keskmängija kogunud 1,4 punkti, 0,7 lauapalli ja 0,3 korvisöötu.

Rhode Island on sel hooajal võitnud 17-st kohtumisest 14. Atlantic 10 konverentsis on saadud viiest mängust viis võitu, mis annab neile esikoha.

Albany Great Danes, kelle ridadesse kuulub ka Marie Anette Sepp, alistas kolmapäeval kodusaalis Bryant Bulldogsi 63:50. Sepp pääses platsile 2 mänguminutiks, ent kätt valgeks ei saanud (kahesed 0/1). Küll aga hankis 20-aastane tagamängija 2 lauapalli.

Laupäeval võideti taas kodus NJIT Highlandersit 73:54. Sepp viibis seekord väljakul 4 minutit, mille jooksul ta punktiarvet taaskord ei avanud (kahesed 0/1).

Hooaja lõikes on eestlanna arvel keskmiselt 4,3 mänguminutiga 0,4 punkti, 0,5 lauapalli ja 0,3 resultatiivset söötu.

Albany on tänavu saanud 20-st mängust 12 võitu, America East konverentsis on võidetud kõik kuus mängu ja ollakse liidrikohal.