Eestlannad välismaal | USA ülikooliliiga hooaja algus pakkus nii rõõmustavaid kui kurvastavaid uudiseid

Anna Gret Asi
Anna Gret Asi — FOTO: nsouthardmedia (Anna Gret Asi Instagram)

Kuigi eelmisel nädalal olid Euroopas mängivad Eesti naiskorvpallurid rahvuskoondise juures ning esindasid meie koondnaiskonda mängudes Taani ja Suurbritannia vastu, siis seoses mängude algusega USA üliõpilasliigas NCAA on meil nädala kokkuvõttes ikkagi mida kirjutada.

Meie ookeani taga NCAA I divisjonis pallivatest neidudest tegi kõige võimsama avangu Anna Gret Asi, kes oli kohe esimeses kohtumises Oklahoma State Cowgirls’i naiskonna resultatiivseim. Oklahoma State alistas hooaja avakohtumises SIU Edwardsville’i koguni 100:59.

21-aastane Asi sai avaviisikus platsile jooksnuna 27 minutiga kirja 20 punkti (kahesed 4/5, kolmesed 2/5, vabavisked 6/7), 3 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike ja ühe isikliku vea.

Stailee Heard kogus võitjate poolel kaksikduubli 18 punkti ja 10 lauapalli ning Lior Garzon panustas 17 ja Kennedy Fauntleroy 14 silmaga.

Põhiturniiri teises matšis teenis Oklahoma State samuti võidu, kui 74:66 mängiti üle New Orleans Privateers.

Jällegi oli Asi algviisikus ning 33 minutiga kogunes tema kontole 12 punkti (kahesed 4/7, kolmesed 0/2, vabavisked 4/4), 4 lauapalli, 4 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, 4 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Stailee Heard oli 15 punkti ja 5 lauapalliga võitjate resultatiivseim, Rylee Langerman lisas 14 silma, 6 lauapalli ja 3 vaheltlõiget ning pingilt hiilgas Chandler Prater 12 punkti, 7 lauapalli, 4 söödu ja 5 vaheltlõikega.

University of Albany naiskond alustas hooaega võidu ja kaotusega. 20-aastane Marie Anette Sepp teenis mänguaega vaid 58:55 võidumängus Merrimack Warriorsi vastu. Sepp sekkus pingilt mängu neljaks minutiks ning ühtegi viset selle ajaga ei sooritanud. Küll läks eestlannale kirja üks vaheltlõige, üks viskeblokeering, üks pallikaotus ja 2 isiklikku viga.

Tunduvalt suurema rolli sai hooaja avamängudes endale 20-aastane Anete Elisabeth Adler, kes suvel vahetas kolledžit ning esindab nüüd Bostoni ülikooli.

Põhihooaja avamatšis alistas Boston University Terriers 60:58 UMass Lowell River Hawksi nimelise naiskonna.

Adler sekkus mängu vahetuspingilt ning kogus 10 minutiga 4 punkti (kahesed 2/5), 2 lauapalli, 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea. Võitjate poolel hiilgas 33 punkti ja 12 lauapalli kogunud Caitlin Weimar.

Teises kohtumises sai Bostoni ülikoolinaiskond 56:47 jagu New Hampshire Wildcatsist ning ka sel korral sai eestlanna platsile vahetusest. 9 minutiga kogunes Adleri kontole 2 punkti (kahesed 1/4), üks lauapall ja üks pallikaotus. Sel korral vedas võitjate mängu 16 punkti visanud Alex Giannaros.

Meie jaoks kehvad uudised tulevad aga Washington State’i ülikooli juurest, kes samuti põhiturniiri kahe võiduga alustas. Nimelt on 23-aastane Johanna Eliise Tederi mitu hooaega probleeme valmistanud kannakõõlused nii halvas seisus, et eestlannal jääb praeguse info kohaselt kogu hooaeg vahele. Teder on küll võistkonnaga ning lõpetab ülikooli, aga platsil naiskonda ei aita.