Eestlannad välismaal | Üprus aitas hea mänguga naiskonna võidule, Bratka heast esitusest ei piisanud

Maaja Bratka
Maaja Bratka — FOTO: ChampagneBasket_actu Twitter

Enne Eesti rahvuskoondise juurde tulemist täitsid välismaal mängivad Eesti naiskorvpallurid lõppenud nädalal ära oma kohuse koduklubi ees ning tegid kaasa järjekordsetes liigamängudes. Kui Portugalis ja Rootsis õnnestus vastavalt Greeta Üprusel ja Marta Eleri Jaamal võita, siis Prantsusmaal jäi Maaja Bratka ponnistusest väheseks. 

POOLA

Poola kõrgliigas lõppenud nädalal mänge ei peetud ning pärast koondisepausi tullakse platsile uuesti järgmisel nädalal, kui Mailis Pokil ja Poznanil (1-3) on ees kaks kohtumist – esmalt kolmapäeval kodusaalis Wroclawiga (2-1) ning seejärel laupäeval võõrsil Polkowicega (3-0).

Kõigis oma naiskonna neljas senises liigamängus kaasa löönud Pokk on keskmiselt 31,8 minutiga toonud Poola kõrgliigas 11 punkti, 3 lauapalli ning 2,5 resultatiivset söötu. Tema kolmepunktivisete tabavus on olnud 46,7% ja kahepunktivisetel 64,7%.

Liigatabelis on Poznan hetkel 11 naiskonna konkurentsis võitude-kaotuste suhtelt jagamas 8.-9. positsiooni. Nüüd tuleb Poola liigas mõnenädalane koondisepaus ning siis on Poznani järgmiseks vastaseks Wroclawi (2-1) naiskond.

PRANTSUSMAA

Maaja Bratka ja Champagne Basket (2-3) pidid läinud nädalavahetusel Prantsusmaa naiste esiliigas vastu võtma kaotuse, kui kodusaalis jäädi 61:68 alla Chartres’ (2-3) naiskonnale.

Eestlanna alustas lähirivaali vastu avaviisikus ning viskas oma naiskonna paremuselt teise mängijana 13 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 2/3, vabavisked 1/2). Lisaks hankis 31-aastane Bratka 6 lauapalli, pani ühe viskeblokeeringu ning tegi 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Champagne Basketi resultatiivseim oli 18 punkti, 5 lauapalli ja 5 vaheltlõiget kogunud Manoe Cisse, Stepha M’Baye tõi 12 silma, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget. Võitjate poolel panustas Ty Battle 13 punktiga.

Bratka on kaasa teinud kõgis viies oma naiskonna senises liigamängus ning tema keskmised näitajad on 27,6 minutiga olnud 8,2 punkti, 4,2 lauapalli ja üks vaheltlõige. Kahepunktivisete tabavuseks on olnud 48% ning kolmestel 41,7%.

Järgmisena kohtub eestlanna kodunaiskond pärast koondiseakent võõrsil tabeli lõpus paikneva SIG-i (1-4) tiimiga. 

PORTUGAL

Portugali naiste kõrgliigas aitas Greeta Üprus oma kodunaiskonna Ferragudo (2-5) teise võiduni, kui võõrsil mängiti 73:67 üle tabeliliider Esgueira (5-2).

29-aastane eestlanna viibis algviisiklasena platsil kõik 40 minutit ning oli 19 punktiga oma naiskonnas selles vallas paremuselt teine. Lisaks hankis Üprus 10 lauapalli, jagas ühe korvisöödu, tegi ühe vaheltlõike, tegi 2 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Võitjate edukaimaks tõusis ameeriklanna Kennedy Nicholas, kes tegi 27 punkti ja 19 lauapalliga võimsa kaksikduubli, Leticia Soares panustas 12 silma, 7 lauapalli ja 6 resultatiivse sööduga. Kaotajatest panustas Trudy Walker 9 punkti ja 16 lauapalliga.

Üprus on nüüd Portugalis jõudnud teha kolm liigamängu ning tema keskmised näitajad on seni olnud 36,7 minutit, 16 punkti, 6,3 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Seejuures on kahepunktivisked tabanud 55,6- ja kolmesed 50-protsendiliselt.

Tihedas liigatabelis on Ferragudo 12 naiskonna hulgas jagamas 10.-11. kohta. Järgmisena kohtutakse pärast koondiseakent kodusaalis GDESSA (5-2) tiimiga.

ROOTSI

Rootsi naiste korvpalliliigas jätkas 18-aastase Marta Eleri Jaama kodunaiskond Södertälje (4-0) põhiturniiri võimsalt, kui kodusaalis mängiti Alvik Basket (1-3) üle numbritega 100:55.

Noor eestlanna teenis mänguaega 8 minutit ning kogus lõpuks ühe punkti (kahesed 0/1, vabavisked 1/2), 3 lauapalli ja ühe isikliku vea. Võitjate parimatena tõid Louice Halvarsson 20 punkti ja 8 lauapalli, Klara Lundquist 19 silm, 16 lauapalli ja 5 söötu ning Maria Jespersen 19 punkti, 11 lauapalli ja 7 söötu.

Ka Rootsi kõrgliigas jätkatakse mängudega pärast koondisepausi ning Södertäljet (4-0) ootab ees kohtumine liiga viimase AIK Basketi (0-4) naiskonnaga.