Eestlannad välismaal – Pokk ja Tarbes alustasid Prantsusmaal veerandfinaalseerait võimsalt, Adams naasis Islandil vigastuse kiuste platsile

Mailis Pokk
Mailis Pokk — FOTO: basket.ee

Eesti välismaal mängivate naiskorvpallurite tegemisi kajastava nädala kokkuvõtte seekordne toon on jälle läbivalt positiivne, kuna Mailis Pokk ja Tarbes alustasid Prantsusmaa kõrgliigas veerandfinaalseeriat ootamatult hästi, Marta Eleri Jaama ja Södertälje purjetasid Rootsis finaali, Tea Adams tuli Islandil veel ikkagi veerandfinaalseerias traumale vaatamata platsile tagasi ning uuel hooajal näeme järjekordset noort Eesti talenti mängimas USA üliõpilasliigas.

PRANTSUSMAA

Hooaja lõpetuseks Prantsusmaa kõrgliigasse siirdunud Mailis Pokk ja Tarbes alustasid veerandfinaalseeriat põhiturniiri teise naiskonna Bourges'i vastu edukalt, kui kodusaalis teeniti ootamatult kindel 87:69 võit.

Eestlanna oli väljakul 14 minutit ning kogus selle ajaga 9 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/3), 2 resultatiivset söötu, ühe pallikaotuse ja 2 isiklikku viga. Tarbes mängis väga lühikese rotatsiooniga ning Pokk oli üks kaheksast naisest, kes minuteid teenis.

Seitsmenda asetusena play-off'i pääsenud Tarbes' resultatiivseimana viskas Carla Leite 21 punkti, jagas 6 söötu ja tegi 4 vaheltlõiget ning tema vastu tehti koguni 10 viga. Sama võimsa mängu tegi Dominique Malonga, kelle arvele kanti 20 silma ja 18 lauapalli ning tema vastu tehti 7 viga. Marie-Paule Foppossi kogus samuti 20 punkti ja ka 6 lauapalli.

Bourges' poolel viskas Alix Duchet 13 punkti, Pauline Astier panustas 12 silma, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõikega, Ana-Maria Filip sai kirja 11 punkti ja 5 lauapalli ning Sarah Michel kogus 10 punkti, 6 lauapalli ja 5 resultatiivset söötu.

31-aastane Pokk on Prantsusmaa kõrgliigas senise nelja kohtumisega kogunud keskmiselt 16,8 minutiga 8,8 punkti, 4,3 lauapalli ja 1,8 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on eestlannal olnud 56,3% ja kolmepunktivisetel 38,5%.

Seeria teine kohtumine peetakse Bourges' koduplatsil juba esmaspäeval ehk 22. aprillil.

ROOTSI

Marta Eleri Jaama ja Södertälje vormistasid lõppeval nädalal Rootsi naiste kõrgliigas finaalipääsu, kui kolmandas ja viimaseks jäänud poolfinaalkohtumises alistati Uppsala 75:53. Noor eestlanna oli platsil kaks minutit, kuid ühtegi muud märget protokolli ei saanud.

Võitjate edukaimaks kerkis taas Klara Lundquist, kes kogus 15 punkti, 11 lauapalli ja 5 vaheltlõiget, Louice Halvarsson panustas 14 silmaga, Tegan Graham tõi 13 punkti ning Maria Jesperseni arvele kirjutati 12 silma, 6 lauapalli ja 4 vaheltlõiget.

Uppsala poolel viskas Stephanie Visscher 21 punkti, hankis 8 lauapalli ja pani 3 blokki ning Sandra Hansson panustas 11 silma ja 10 lauapalliga.

18-aastase eestlanna Marta Eleri Jaama keskmised näitajad Rootsi kõrgliigas on 23 kohtumisega seni olnud 8,3 minutit, 1,3 punkti, 1,5 lauapalli ja 0,5 vaheltlõiget. Jaama kahepunktivisete tabavus on olnud 32,3% ja kolmepunktivisete tabavus 20%.

Oma poolfinaalseeria kuivalt 3-0 võitnud Södertälje vastaseks finaalis on põhiturniiri kolmas Lulea Basket, kes alistas poolfinaalis Norrköpingu naiskonna mängudega 3-2, võites otsustava kohtumise 88:72.

ISLAND

Tänavuse hooaja keskel Saksamaa kõrgliigatiimist Leverkusenist lahkunud ja Islandi kõrgliigasse kolinud 24-aastane Eesti koondislane Tea Adams ja tema koduklubi Reykjaviki Valur jäid pidama veerandfinaali, kui kolme võiduni mängitud seeria kaotati põhiturniiri kolmandale Njardvikile 1-3.

Eelmisel nädalal seeria avakohtumises vigastada saanud Adams poleks esialgse info kohaselt pidanud enam ülejäänud mängudes platsile tulema, aga Eesti koondise tagamängija siiski naasis seeria viimaseks mänguks väljakule ja andis korraliku panuse.

Kui seeria kolmandas kohtumises sai Valur ilma Adamsita suure kaotuse 59:92, siis neljandas matšis oli Adams platsil tagasi ning kaotusnumbrid olid Valuri jaoks palju väiksemad - 67:82.

Adams teenis 25 mänguminutit ning sai selle ajaga kirja oma naiskonna ühe paremana 14 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 1/1, vabavisked 3/6), ühe lauapalli, 3 resultatiivset söötu, 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Valuri poolel viskas ka Brooklyn Pannell 14 punkti ning kogus lisaks ka 4 lauapalli, 3 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget, Asta Grimsdottir sai kirja 10 silma ja 9 lauapalli.

Võitjate poolel kogus Selena Lott 25 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Jana Falsdottir lisas 20 silma ja 7 lauapalli ning Emilie Hesseldal panustas 15 punkti, 13 lauapalli ja 5 korvisööduga.

Adamsi Islandi kõrgliiga keskmised näitajad olid üheksa mänguga 27,1 minutit, 17,2 punkti, 4,8 lauapalli ja 3 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus oli tal 51,6% ja kolmepunktivisetel 35,7%.

NCAA, USA

Lõppenud nädalal sai teatavaks uudis, et uuel hooajal siirdub ookeani taha USA üliõpilasliigasse NCAA järjekordne andekas Eesti naiskorvpallur, kui Washington State'i ülikooli vormi tõmbab selga Audentese Spordigümnaasiumi 19-aastane ja 188 cm pikkune ääremängija Keandra Koorits. Washington State'i ülikool on Eesti korvpallisõpradele tuttav koht, kuna viimased aastad on seal häid esitusi teinud tagamängija Johanna Eliise Teder, kellel tänavune hooaeg, mis on ka tema viimane, jäi jalavigastuste tõttu vahele.