Eestlannad välismaal | Pokk ja Poznan on Poolas hoogu sisse saamas, Adler sai vigastada

Mailis Pokk
Mailis Pokk — FOTO: Konrad Czapracki / Enea AZS Politechnika Poznań Facebook

Eesti parimad naiskorvpallurid käisid lõppenud nädalal taas üle Euroopa ja ka Põhja-Ameerikas korvpalliväljakutel. Teeniti nii suuri võite kui ka sama suuri kaotusi.

Hea etteastega viis Poolas oma leivaisa võidule Mailis Pokk, suurüllatusele oli lähedal Prantsusmaal profileiba maitsev Maaja Bratka ning Marta Eleri Jaamat ja Södertäljet ei suuda vastased Rootsi kõrgliigas kuidagi pidurdada. Kõigest täpsemalt juba allpool.

POOLA

Mailis Pokk ja Poznan (3-5) said Poola kõrgliigas juba teise suure võidu järjest, kui võõrsil alistati 80:52 (22:11, 16:20, 29:12, 13:9) liigas võiduta jätkav Pruszkow (0-8).

Algviisiklane Pokk mängis 22 minutit, mille jooksul viskas Poznani paremuselt teise pallurina 14 silma (kahesed 1/2, kolmesed 4/6). Lisaks võttis eestlanna maha 3 lauapalli, jagas 2 korvini aidanud söötu ning tegi 3 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Poznani parim korvikütt oli Agnieszka Skobel 18 punktiga. Kaotajate poolelt viskas 9 punkti Marta Marcinkowska.

31-aastane Pokk on kaheksas liigakohtumises mänginud keskmiselt 28,5 minutit, visanud 10,3 punkti, noppinud 3,6 lauapalli ja jaganud 2,1 tulemuslikku söötu.

16. detsembril sõidab Poznan külla Varssavi Poloniale (2-5).

PRANTSUSMAA

Maaja Bratka ja Champagne Basket (4-5) võõrustasid reede õhtul liigatabeli liidernaiskonda Toulouse'i (7-2). Champagne kaotas lisaaega vajanud kohtumise 80:93 (18:18, 24:16, 18:20, 19:21, 5:18).

Visketabavusega kimpus olnud eestlanna viibis väljakul 14 minutit, viskas 2 punkti (kahesed 1/6, kolmesed 0/1), võttis maha 3 lauapalli, jagas ühe resultatiivse söödu ja tegi 2 isiklikku viga.

Champagne'i poolelt tegi silmapaistva etteaste Stepha Mbaye, kes viibis väljakul 40 minutit, mille jooksul viskas 28 silma. Toulouse'i poolelt viskas Nicole Enabosi 41 minutiga 24 punkti ja noppis 11 lauapalli.

190 cm pikkune Bratka on üheksas liigakohtumises viibinud väljakul keskmiselt 26,3 minutit, visanud 8,4 punkti ja noppinud lauast 4 palli.

Neli võitu ja viis kaotust teeninud Champagne hoiab 12 naiskonna seas kümnendat kohta. 16. detsembril kohtutakse Montbrison'ga (6-3).

PORTUGAL

Greeta Üprus ja Ferragudo (2-10) pidasid kolme päeva jooksul Portugali kõrgliigas kaks kohtumist. Reedel kaotati kodusaalis 52:66 Benficale (6-5).

25 minutit väljakul viibinud Üprus viskas 5 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 1/3), noppis 2 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ning patustas 2 pallikaotuse ja ühe isikliku veaga.

Ferragudo poolelt viskasid parimatena Kennedy Nicholas 13 ja Vania Sengo 12 silma. Benfica parimana viskas 16 punkti Keilanei Cooper.

Pühapäeval kaotati suurelt 42:63 Lombosile (7-5). 31 minutit väljakul rassinud Üprus viskas naiskonna paremuselt teisena 12 silma (kahesed 2/4, kolmesed 2/10, vabavisked 2/3). Lisaks noppis eestlanna 5 lauapalli, tegi ühe vaheltlõike ja kaotas kahel korral palli.

Ferragudo parimaks kerkis 16 silmaga taas Kennedy Nicholas. Lombose parim oli 15 punktiga Madelynn Utti.

29-aastane Üprus on löönud kaasa kaheksas liigakohtumises mängides keskmiselt 33,6 minutit, visanud 13,3 punkti, noppinud 5,1 lauapalli ja jaganud kaaslastele 1,1 korvisöötu.

Ferragudo on 2 võidu ja 10 kaotusega langenud Portugali kõrgliiga punaseks laternaks. Sellest seisusest pääsemiseks on esimene võimalus 22. detsembril, kui kohtutakse Imortaliga (6-5)

ROOTSI

Rootsi naiste korvpalliliigas jätkab 18-aastase Marta Eleri Jaama kodunaiskond Södertälje (8-0) endiselt võidulainel, kui kaheksandas mänguvoorus alistati laupäeval suurelt 114:63 IK Eos (3-5).

Jaama mängis 15 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/2), hankis lauast 3 palli, andis 2 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget ning pani ühe bloki.

Södertälje poolelt kerkis 24 punkti ja 9 lauapalliga parimaks Klara Lundquist, talle järgnesid võrdselt 17 silmaga Frida Elderbrink ja Louice Halvarsson. Kaotajate poolelt viskasid Cori Coleman ja Linnea Malmgren vastavalt 14 ja 12 silma.

190 cm pikkune Jaama on kaheksas liigakohtumises mänginud keskmiselt 11,3 minutit, visanud 1,9 punkti ja noppinud 2,1 lauapalli.

Jaama ja Södertälje jooksevad võistlusmängus järgmisel korral väljakule 16. detsembril, mil kohtutakse Sjuharadsiga (3-5).

USA, NCAA I divisjon

Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirls (5-3) pikendasid oma võiduseeriat kolmele mängule, kui võitsid kodusaalis 67:52 Texas State'i naiskonda (5-3). Algviisikus alustanud Asi mängis 36,5 minutit, viskas naiskonna paremuselt teisena 12 silma (kahesed 2/8, kolmesed 2/6), noppis 5 lauapalli, jagas parimana 3 korvisöötu ning tegi ühe vaheltlõike, 5 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Marie Anette Sepp ja University of Albany (7-2) võitsid kodusaalis madalaskoorilises mängus 49:39 Marist (2-7). Sepp pääses väljakule veidi vähem kui 4 minutiks, mille jooksul võttis kaitselauast ühe palli ja tegi 2 isiklikku viga.

Anete Elisabeth Adler ja Boston University (6-3) said läinud nädalal juurde ühe kaotuse ja ühe võidu. 5. detsembril kaotati suurelt 47:62 Saint Joseph'si (8-0) naiskonnale. Algviisikus väljakule jooksnud Adler mängis 4 minutit, mille jooksul jõudis visata 6 punkti (kahesed 3/4). Seejärel aga vigastas eestlanna mängust ülevaate andnud kirjutiste sõnul põlve ning naasis teisel poolajal väljaku kõrvale juba karkudel. Nädala teises kohtumises Adler kaasa ei teinud, kui Boston alistas 80:77 Harvardi (5-5). Hetkel Adleri trauma tõsiduse kohta avalikult lisainformatsiooni leida veel ei olnud.

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State (10-2) alistas võõrsil numbritega 69:64 South Dakota State'i (4-3) naiskonna. Vigastust raviv Teder oli võistkonnakaaslastele vaimseks toeks ja väljakule ei jooksnud. Nädala teises matšis jäädi aga 55:60 alla kaotuseta jätkavale Washingtonile (10-0).