Eestlannad välismaal | Pokk ja Poznan on Poolas hoo sisse saanud, Üpruse naiskond pudenes karikasarjast

Mailis Pokk
Mailis Pokk — FOTO: Enea AZS Politechnika Poznań Facebook

Eesti parimad naiskorvpallurid käisid lõppenud nädalal taas üle Euroopa ja ka Põhja-Ameerikas korvpalliväljakutel. Mailis Pokk ja Poznan on Poola kõrgliigas oma mängu käima saanud ning kogenud eestlanna on eriti ohtlik just kolmesejoone tagant. Maaja Bratkal jäi Prantsusmaal kaotusmängus napilt kaksikduublist puudu, Greeta Üpruse kodunaiskond kukkus karikasarjast ning Marta Eleri Jaama panus järjekordses võidumängus jäi pisikeseks. USA-s oli Anna Gret Asi võidumängus tegus ning Marie Anette Sepp teenis ühes kohtumises korralikud minutid.

POOLA

Mailis Pokk ja Poznan (4-5) on Poola kõrgliigas saanud võidulainele, kui kolmas järjestikune võitu teeniti võõrsilt Varssavi Polonia (2-7) vastu numbritega 78:63.

31-aastane eestlanna kogus 22 minutiga 11 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 3/3), 4 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe viskeblokeeringu, ühe pallikaotuse ja kukkus 5 veaga pingile.

Võitjate poolel tegi Jovana Popovic 16 punkti ja 10 korvisööduga kaksikduubli, Mikayla Vaughn panustas 16 silma ja 7 lauapalli ning Agnieszka Skobeli arvele kanti 12 punkti ja 7 lauapalli.

Polonia kasuks kogus Kayla Wells 16 punkti ja 7 lauapalli, Anna Pawlowska arvele kanti 15 silma ja 6 söötu ning Julia Berezowska panustas 10 silmaga.

Pokk on nüüd üheksa liigamänguga Poolas kogunud keskmiselt 28,2 minutit, 10,3 punkti, 3,7 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Eestlanna visketabavus on olnud kahepunktialast 44,2% ning kolmesejoone tagant 51,4%.

Järgmise kohtumise peab Poznan 20. detsembril, kui kodusaalis võõrustatakse Toruni (3-6) naiskonda.

PRANTSUSMAA

Maaja Bratka ja Champagne Basket (4-6) pidid Prantsusmaa esiliigas vastu võtma järjekordse kaotuse, kui võõrsil jäädi 67:72 alla tabeli esimeses otsas paiknevale Montbrison' (7-3) naiskonnale.

Oma tiimi kõrgeimad 32 minutit väljakul ringi jooksnud eestlannal jäi napilt kaksikduublist vajaka, kui kirja läks 10 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 1/3, vabavisked 1/2), 8 lauapalli, üks korvisööt, 2 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Champagne Basketi resultatiivseimana viskas Danni Williams 23 punkti, Seehia Sida, Stepha M'Baye ja Emilie Raynaud lisasid kõik võrdselt 8 silma.

Võitjate poolel viskas Kendall Cooper 23 punkti, hankis 7 lauapalli ja jagas 5 söötu, Emma Villas-Gomis tõi 14 punkti ja 5 lauapalli ning Justine Soulard kogus 12 punkti, 5 lauapalli ja 5 söötu.

190 cm pikkune Bratka on kümnes liigakohtumises teeninud keskmiselt 26,9 mänguminutit ning kogunud selle ajaga 8,6 punkti, 4,4 lauapalli ja 0,8 vaheltlõiget. Eestlanna on kahepunktiviskeid tabanud 44,8- ja kolmeseid 39,1-protsendiliselt.

Järgmisena sõidab Champagne Basket 22. detsembril külla neist tabelis madalamal paiknevale CFBB (1-9) naiskonnale.

PORTUGAL

Greeta Üprusel ja Ferragudol (2-10) sel nädalal liigamängu ei olnud, aga laupäeval astuti üles karikasarjas, kust kahjuks 58:67 kaotusega Barcelose vastu konkurentsist kukuti.

29-aastane eestlanna viibis väljakul 32,5 minutit ning kogus selle ajaga 7 punkti (kahesed 0/3, kolmesed 1/4, vabavisked 4/4), 6 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 2 vaheltlõiget, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Karikasarjas kaheksandikfinaaliga piirdunud Ferragudo edukaim oli 17 punkti ja 12 lauapalli kogunud Vania Sengo, Kennedy Nicholas panustas 14 silma ja 13 lauapalli. Võitjate parim oli Rebecca Taylor ülivõimsa kaksikduubliga 28 punkti ja 20 lauapalli.

Ferragudo on 2 võidu ja 10 kaotusega Portugali kõrgliigas punaseks laternaks. Paranemise teele astumiseks on esimene võimalus 22. detsembril, kui kohtutakse Imortaliga (6-5)

ROOTSI

Rootsi naiste korvpalliliigas jätkab 18-aastase Marta Eleri Jaama kodunaiskond Södertälje (9-0) võimsat minekut, kui üheksas liigavõit teeniti koduplatsil numbritega 73:59 Sjuharadsi (3-6) vastu.

Noore eestlanna osaks jäi sel korral 6 mänguminutit ning protkolli kanti üks möödavise ja üks isiklik viga.

Võitjate resultatiivseim oli 16 punkti visanud Louice Halvarsson, Maria Jespersen lisas 15 silma ja 11 lauapalli ning Klara Lundquist kogus 14 silma, 7 lauapalli ja 8 söötu. Kaotajate parim oli 15 punkti toonud Merit Brennecke.

Tänavusel hooajal oma välismaa debüüti tegev Jaama on Rootsi kõrgliigas seni kirja saanud üheksa mängu ning tema keskmised näitajad on 10,7 minutit, 1,7 punkti ja 1,9 lauapalli.

Jaama ja Södertälje lähevad Rootsi liigas nüüd jõulupühade ja aastavahetuse pausile ning tagasi platsil ollakse 3. jaanuaril, kui külla sõidetakse Uppsala (6-3) naiskonnale.

SAKSAMAA

Eesti koondislane Tea Adams ja tema koduklubi Leverkusen (2-8) said Saksamaa kõrgliigas järjekordse kaotuse, kui 63:94 jäädi alla liiga liidrile Kelternile (10-1).

Eesti juurtega Adams mängis 16 minutit ning tal jäi punktiarve avamata (kahesed 0/4, kolmesed 0/1). Küll jäi tema arvele üks lauapall, üks korvisööt, 3 vaheltlõiget ja 2 isiklikku viga.

24-aastase Adamsi keskmised näitajad senise 10 mänguga on olnud 8,3 punkti, 2,7 lauapalli ja 1,7 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavuseks on olnud 43,1% ja kolmestel 30,4%.

Viimases koondiseaknas oma Eesti koondise debüüdi teinud Adamsi tiim on liigatabelis 12 naiskonna hulgas viimasel real. Järmises mängus kohtutakse 23. detsembril Marburgiga (4-7).

USA, NCAA I divisjon

Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirls (5-3) teenisid neljanda järjestikuse võidu, kui 76:58 mängiti üle Southern Illinois (5-5). 32 minutit mänginud 21-aastane eestlanna sai kirja 7 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 1/5), 5 lauapalli, 2 korvisöötu, 2 pallikaotust ja ühe isikliku vea.

Marie Anette Sepp ja University of Albany (9-2) venitasid lõppenud nädalal oma järjestikuste võitude saldo viie mängu peale, kui esmalt alistati 68:57 Dartmouth (5-5) ning seejärel 77:38 Stonehill (0-11). Kui esimeses matšis piirdus 21-aastane Sepp 2 mänguminutiga ja protokolli rohkem midagi kirja ei saanud, siis teises kohtumises kogus eestlanna 13 minutiga 4 punkti (kahesed 1/2, vabavisked 2/2), ühe lauapalli, 2 korvisöötu ja ühe pallikaotuse.

Anete Elisabeth Adler ja Boston University (7-3) teenisid juurde suureskoorilise võidu, kui 80:47 mängiti üle Emmanuel. Nädal varem jalga vigastanud 20-aastane eestlanna kaasa ei teinud.

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State (10-2) kohtub meie aja järgi ööl vastu esmaspäeva Houstoniga (8-1). 23-aastast eestlannat oma tiimi ergutamas aga pole, sest ta sõitis Eestisse koduseid üllatama.