EESTLANNAD VÄLISMAAL | Lõppenud nädal kujunes meie Euroopas mängivatele naiskorvpalluritele üsna tumedaks

Mailis Pokk
Mailis Pokk — FOTO: basket.ee

Euroopas mängivatele Eesti naiskorvpalluritele oli möödunud nädal enamasti selline, mille tahaks kiirelt mälust pühkida ning edasi liikuda. Mailis Pokk sai tänavusel liigadebüüdil küll korralikult minuteid, aga naiskond kaotas, Greeta Üprusel ja Marburgil tuli vastu võtta kaks kaotust ning Kadri-Ann Lassil oli Soomes kehv viskepäev. Maaja Bratka ja Zamora küll võitsid, aga eestlanna vilistati viie veaga harvanähtavalt kiirelt pingile.

POOLA, OBLK

Poola naiste kõrgliigas alustasid Mailis Pokk ja Poznan tänavust hooaega kahjuks kaotusega, kui võõrsil jäädi 77:93 alla Toruni naiskonnale. Mullu jõudsid nii Poznan kui Torun mõlemad play-off'i, aga jäid pidama veerandfinaalis.

Eestlanna oli oma tiimi põhirotatsioonis kindlalt sees, kui kogus 25 mänguminutiga 6 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/3), 5 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja 3 isiklikku viga.

Poznani resultatiivseim oli 21 punkti ja 11 resultatiivset söötu kirja saanud Britney Jones, Jessika Carter panustas 18 silma ja 10 lauapalliga. Võitjate kasuks kogus Savannah Wheeler 22 punkti ja 5 lauapalli ning Sarah Mortensen lisas 18 silma ja 7 lauapalli.

Uuel nädalal mängib Poznan samuti võõrsil, kui kohtutakse mulluse poolfinalisti Wroclawi naiskonnaga, kes avavoorus kaotas 74:79 valitsevale meistrile Polkowicele.

SAKSAMAA, DBBL

Tänavuseks hooajaks Saksamaa kõrgliigasse siirdunud Greeta Üprus tegi läinud nädalal oma uue kodunaiskonna Marburgi eest kaasa kahes kohtumises, mis kahjuks mõlemad kaotati.

Esmalt jäädi neljapäeval karikavõistluste kaheksandikfinaalis võõrsil 71:73 alla Homburgile. Eestlanna panustas 16,5 minutiga 2 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 0/2), ühe lauapalli, ühe resultatiivse söödu, koguni 5 pallikaotuse ning 2 isikliku veaga.

Pühapäeval kaotati meistrivõistluste põhiturniiri teise vooru kohtumises kodusaalis Berliini Albale (2-0) 65:76. Üprus oli platsil 15 minutit ning punktiarvet ei avanud (kahesed 0/3). Eestlanna arvele jäi üks lauapall ja üks isiklik viga.

Marburgi resultatiivseim oli selles matšis Alexia Allesch, kes kogus 21 punkti, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, Aaliyah Dunham lisas 13 silma ja 7 korvisöötu. Võitjate kasuks viskas Lena Gohlisch 19 punkti ning Stefanie Grigoleit panustas 13 silmaga.

Järgmises voorus sõidab Marburg (0-2) külla MBC (0-2) naiskonnale, kes on hooaega alustanud samuti kahe kaotusega.

SOOME, Korisliiga

Üle pika aja taas ametlikus võistlusmängus platsil käinud Kadri-Ann Lass pidi koos oma uue kodunaiskonna BC Nokiaga tunnistama Soome naiste kõrgliiga avavoorus kodusaalis Pyrintö 62:55 paremust.

Eestlanna viibis väljakul 23 minutit ning kahjuks selle ajaga punktiarvet avada ei suutnud (kahesed 0/4, kolmesed 0/3). Lassi arvele kanti 7 lauapalli, üks resultatiivne sööt, üks vaheltlõige, 2 viskeblokeeringut, 2 pallikaotust ja üks isiklik viga.

BC Nokia resultatiivseim oli 15 punkti visanud Ellen Järvinen, Eevi Seppä kogus 11 silma. Võitjate poolel kogus Saana Kujala 12 punkti, 10 lauapalli, 5 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget.

Järgmises voorus võõrustab BC Nokia (0-1) PeKa (2-0) naiskonda, kes on jõudnud juba pidada kaks kohtumist ning need mõlemad ka võitnud. Üks võit tuli neil seejuures just Pyrintö vastu, numbritega 75:60.

HISPAANIA, LF Challenge

Hispaania tugevuselt teises liigas on Maaja Bratka kodunaiskond Zamora (2-0) alustanud hooaega täiseduga, kui teises voorus saadi võõrsil 64:61 jagu Al-Qazeresest (1-1), kes oma avavooru vastase suutis nädal varem hoida kõigest 25 silma peal.

Avaviisikus platsile tulnud Bratka sai väljakul olla aga kõigest 6 minutit, kuna kukkus 5 isikliku veaga pingile. Lisaks jäi eestlannale kirja 3 punkti (kolmesed 1/1), 2 lauapalli ja üks viskeblokeering.

Võitjate edukamad olid 17 punkti ja 5 lauapalli kirja saanud Adrijana Knezevic ning 12 silma ja 5 lauapalli kogunud Zoe Hernandez. Kaotajate kasuks viskas Diana Carbera 19 punkti ning hankis 8 lauapalli.

32-aastane Bratka on senise kahe mänguga Zamora eest kirja saanud keskmiselt 11,5 minutit, 5,5 punkti ja 2,5 lauapalli. Eestlanna kahepunktivisete tabavus on olnud 50%, kolmestel 100% ning vabavisetel samuti 100%.

Järgmises voorus on võõrsil Zamora vastaseks Lima-Horta (0-2) naiskond, kes seni on 16 naiskonna hulgas veel üks viiest võiduta tiimist.

SUURBRITANNIA, WBBL

Tea Adams ja Caledonian Gladiators alustavad selle nädala keskel mängudega naiste Eurocupi sarjas, kui võõrustatakse šveitslaste Fribourgi. Liigahooaega alustab Caledonian Gladiators alles 26. oktoobril, kui külla sõidetakse Sheffieldile.