Eestlannad välismaal | Bratka tegi kaotusmängus korraliku esituse, Pokk ja Jaama võitsid

Maaja Bratka
Maaja Bratka — FOTO: Champagne Basket

Erinevates Euroopa korvpalliliigades mängivatest eestlannadest olid lõppenud nädalal oma naiskondadega võidukad Mailis Pokk Poolas ja Marta Eleri Jaama Rootsis. Maaja Bratka ja Greeta Üprus pidid vastavalt Prantsusmaal ja Portugalis vastu võtma kaotused. Ookeani taga said korralikud minutid kirja Anna Gret Asi ja Anete Elisabeth Adler.

POOLA

Poola kõrgliigas õnnestus Mailis Poki koduklubil Poznanil (2-5) naasta võitude rajale, kui võõrsil alistati suurelt 90:55 lähirvaal Bydgoszczi (2-5).

Eestlannast ääremängija alustas kohtumist avaviisikus ning kogus 25 minutiga 8 punkti (kahesed 4/8, kolmesed 0/2), 5 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 3 isiklikku viga.

Võitjate edukaim oli 20 punkti ja 6 korvisöötu kokku saanud Jovana Popovic, Mikayla Vaughn panustas 17 silma ja 11 lauapalliga ning Agnieszka Skobeli arvele kanti 16 silma. Kaotajate parim oli Oceana Hamilton 15 punkti ja 9 lauapalliga.

31-aastane Pokk on Poola kõrgliigas senise seitsme mänguga kogunud keskmiselt 29,5 minutit, 9,7 punkti, 3,7 lauapalli ja 2,1 resultatiivset söötu. Eestlanna kahepunktivisete tabavus on olnud 47,2% ja kolmestel 42,3%.

PRANTSUSMAA

Maaja Bratka ja Champagne Basket (4-4) said tabelisse kirja kaotuse, kui võõrsil jäädi 73:79 alla neist tabelis tagapool olevale Mondeville'ile (3-5).

Eestlannast keskmängija veetis väljakul 33 minutit ning viskas selle ajaga oma naiskonna paremuselt teisena 17 punkti (kahesed 7/12, kolmesed 0/3, vabavisked 3/4). Lisaks sai Bratka kirja 3 lauapalli, ühe vaheltlõike, 5 pallikaotust ja 3 isiklikku viga.

Champagne Basketi resultatiivseim oli eestlannast ühe punkti rohkem ehk 18 silma ja 5 lauapalli kogunud Stepha M'Baye, Danni Williamsi arvele kanti 14 punkti, 8 lauapalli ja 4 söötu.

Võitjate poolel hiilgas Ashten Prechtel 23 punkti ja 12 lauapalliga, Lucile Jerome panustas 17 silma ja 6 sööduga ning Joelly Belleka sai kirja 14 punkti ja 6 lauapalli.

31-aastane Bratka on senise kaheksa liigamänguga keskmiselt 28 minutiga kogunud 8 punkti, 4,1 lauapalli ja 0,6 blokki. Viskeid on ta väljakult tabanud seejuures 44,8-protsendilise täpsusega.

Alanud nädalal võõrustab Champagne Basket tabeli ühte liidrit Toulouse'i (6-2).

PORTUGAL

Portugali naiste kõrgliigas pidid Greeta Üprus ja Ferragudo (2-8) pühapäeval tunnistama järjekordset kaotust, kui võõrsil jäädi 75:78 alla seni tabeli punaseks laternaks olnud Galitosele (2-8).

Eestlanna oli oma tiimi avaviisikus ning kogus 35,5 minutiga 13 punkti (kahesed 2/6, kolmesed 1/6, vabavisked 6/6), 8 lauapalli (neist 5 ründelauast), ühe resultatiivse söödu, ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja 4 isiklikku viga.

Ferragudo edukaimana viskas Kennedy Nicholas 20 punkti ja hankis 7 lauapalli, N'Dea Flye arvele kanti 15 silma, 5 lauapalli, 8 korvisöötu ja 5 vaheltlõiget.

Võitjate parim oli 26 punkti, 5 lauapalli ja 3 vaheltlõiget kirja saanud Maria Neto, Whitney Jacob panustas 20 silma ja 6 lauapalliga ning Ariel Colon kogus 13 silma ja 7 lauapalli.

29-aastane Üprus on Ferragudo eest senise kuue kohtumisega kogunud keskmiselt 35 minutit, 14,8 punkti, 5,7 lauapalli ja 1,5 korvisöötu. Eestlanna on kahepunktiviskeid tabanud 43-, kolmeseid 44- ja vabaviskeid 86-protsendiliselt.

Järgmise mängu peab Ferragudo kodusaalis, kui võõrustatakse Lissaboni Benfica (5-5) naiskonda.

ROOTSI

Rootsi naiste korvpalliliigas jätkas 18-aastase Marta Eleri Jaama kodunaiskond Södertälje (7-0) põhiturniiri võimsat minekut, kui võõrsil mängiti 82:51 üle Högsbo (3-4) naiskond.

Jaama sai platsil olla koguni 19 minutit ning kogus selle ajaga 2 punkti (kahesed 1/3), 3 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 2 vaheltlõiget ja ühe isikliku vea.

Võitjate parimana kogus Klara Lundquist 29 punkti, 12 lauapalli, korvisöötu ja 7 vaheltlõiget. Maria Jespersen lisas 23 silma ja 6 lauapalli.

Alles 18-aastase Marta Eleri Jaama keskmised näitajad on senises seitsmes kohtumises olnud 10,7 minutit, 1,6 punkti, 2 lauapalli ja 0,7 viskeblokeeringut.

Selle nädala lõpus võõrustab Södertälje naiskond IK Eos (3-4) nimelist tiimi.

USA, NCAA I divisjon

Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirls (4-3) said võidulisa, kui 78:62 mängiti üle Wyoming (4-3), mille naiskond kannab huvitaval kombel sama liignime Cowgirls. 21-aastane Asi jooksis taas platsile avaviisikus ning kogus 6 punkti (kahesed 3/5, kolmesed 0/1), 2 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget, 4 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

University of Albany (5-2) naiskond ja Marie Anette Sepp jätkasid hooaega võidukalt, kui koduvõistkonnana mängiti 76:58 üle Siena (2-3) naiskond. 21-aastane eestlannast tagamängija pääses platsile vaid lühikeseks hetkeks ning statistikasse midagi kirja ei saanud.

Anete Elisabeth Adler ja Boston University (5-2) said hooaja teise kaotuse, kui kindlalt 55:85 jäädi võõrsil alla üleriigilises reitingus seitmendal kohal paiknevale Coloradole (8-1). 20-aastane eestlannast keskmängija oli algviisiklasena platsil 21 minutit ja kogus 7 punkti (kahesed 3/3, vabavisked 1/2), 2 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, ühe viskeblokeeringu, 3 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

23-aastase Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State (9-1) pöördus tagasi võitude teele, kui lisaks saadi kaks võitu. Esmalt mängiti 111:50 üle Texas A&M-Commerce ning seejärel võideti 77:52 UC Davise naiskonda. Probleemseid kannakõõluseid raviv eestlanna sel hooajal platsile ei tule, kuid on naiskonnaga kõikjal kaasas ning kõrvalt abistamas.