Eestlannad välismaal | Asi ja Adams tegid vägevad mängud

Tea Adams
Tea Adams — FOTO: FIBA

Eesti välismaal mängivate naiskorvpallurite tegemisi kajastavas nädala kokkuvõttes peame esmalt kahjuks tõdema, et juba märtsi alguses on läbi saanud Mailis Poki hooaeg Poolas, kus peeti lõppenud nädalavahetusel ära veerandfinaalseeriad.

Kuigi eestlanna pakkus ühes veerandfinaalis vägeva individuaalse esituse, siis Poznanil ei õnnestunud üllatuspommi lõhata ning uks nelja hulka jäi suletuks. Islandi kõrgliigas tegi ilusa esituse Eesti koondise tagamängija Tea Adams ning ookeani taga üliõpilasliigas NCAA säras ühe vägeva mänguga Anna Gret Asi.

POOLA

Mailis Pokk ja Poznan pidid juba märtsi alguses oma hooaja kokku pakkima, kuna Poola 3x3 korvpallinaiskonna osalemise tõttu olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiril varasemaks tõmmatud kõrgliigamängude graafikus olid lõppenud nädalal kavas juba veerandfinaalid, kust Poznan 0-2 kaotusega Gorzow Wielkopolski vastu välja kukkus.

Põhiturniiril seitsmenda asetuse saanud Poznan (9-11) kaotas teise paigutusega play-off'i läinud Gorzow Wielkopolski (16-4) vastu võõrsil esimese veerandfinaalkohtumise 78:105.

Eestlanna Pokk oli oma tiimi resultatiivseim, kui 31 minutiga kogus ta 20 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 2/4, vabavisked 4/4), 3 lauapalli, ühe resultatiivse söödu, 2 pallikaotust ja 4 isiklikku viga.

Lisaks eestlannale jõudsid Poznani poolel kahekohalise punktiskoorini ka 13 silma toonud Alicja Rogozinska, 11 punkti ja 5 korvisöötu kogunud Agnieszka Skobel ning 10 punkti visanud Aisha Sheppard.

Võitjate poolel viskas Anna Jakubiuk 22 punkti, Chloe Bibby arvele jäi 19 silma ja 5 lauapalli, Elena Tsineke kogus 17 punkti ja 7 korvisöötu ning Nora Wentzel panustas 16 silmaga.

Teises veerandfinaalmatšis olid Poznani kaotusnumbrid koduplatsil 71:97. Selles mängus jäi Poki panus tagasihoidlikumaks, kui eestlanna kogus 25 minutiga 5 silma (kahesed 1/3, kolmesed 1/4), ühe lauapalli, 2 resultatiivset söötu, ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Poznani resultatiivseimaks tõusis 23 punkti toonud Aisha Sheppard, Jovana Popovic viskas 16 silma ning Zuzanna Puc panustas 12 punktiga.

Võitjate poolel tõi Elena Tsineke 22 punkti ja 7 söötu, Stephanie Jones lisas 17 silma ja 10 lauapalli, Anna Jakubiuk panustas 17 punkti ja 9 lauapalliga ning Weronika Telenga kogus 13 silma ja 14 lauapalli.

31-aastane Pokk kogus tänavusel hooajal 22 liigamänguga Poola kõrgliigas keskmiselt 28,4 minutit, 10 punkti, 4,1 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Eestlanna visketabavus oli kahepunktialast 41,5% ning kolmesejoone tagant 41,2%.

Üllatusi Poola kõrgliigas veerandfinaalseeriates ei sündinud ning poolfinaali pääsesid kõik neli põhiturniiri paremat naiskonda.

PRANTSUSMAA

Eesti koondise tsentri Maaja Bratka jaoks on olemasoleva info kohaselt kahjuks hooaeg vigastuse tõttu lõppenud. Tema kodunaiskond Champagne Basket (6-12) teenis möödunud nädalal tabelisse järjekordse kaotuse, kui võõrsil jäädi 70:79 alla La Tronche'i (9-9) naiskonnale.

31-aastasel Bratkal jäi 11 liigakohtumisega kirja keskmiselt 25 mänguminutit ning selle ajaga kogus eestlanna 7,8 punkti, 4 lauapalli ja 0,7 vaheltlõiget. Tema kahepunktiviskeid tabasid 44,8- ja kolmesed 39,1-protsendiliselt.

PORTUGAL

Greeta Üprus ja Ferragudo (3-17) pidid Portugali kõrgliigas vastu võtma järjekordse kaotuse, kui kodusaalis jäädi 55:68 alla tabeliliidrile Sportiva (18-2) naiskonnale.

Eestlanna arvele jäi 28 minutiga 7 punkti (kahesed 1/2, kolmesed 1/6, vabavisked 2/2), 3 lauapalli, 2 resultatiivset söötu ja üks isiklik viga.

Ferragudo resltatiivseim oli 15 punkti ja 7 lauapalli kogunud Evelyn Ovner, N'Dea Flye arvele kanti 12 silma, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu ning Vania Sengo sai kirja 10 punkti.

Võitjate parim oli 13 punkti ja 7 lauapalli kogunud Monique Pereira, Audrey Warren panustas 12 silma ja 6 lauapalliga ning Sofia Ferreira arvele jäi 10 punkti.

29-aastane Üprus on Portugali kõrgliigas 16 kohtumisega kirja saanud keskmiselt 33,8 minutit, 12,8 punkti, 5,4 lauapalli, 1,6 resultatiivset söötu ja 0,6 vaheltlõiget. Kahepunktiviskeid on eestlanna tabanud 44,4- ja kolmeseid 35,3-protsendiliselt.

Põhiturniiri lõpuni on Portugalis veel kaks vooru ning järgmise liigamängu peab Ferragudo 10. märtsil, kui võõrustatakse lähirivaali Galitose (4-16) naiskonda. Play-off'i unistus on tabelis viimasel positsioonil paikneval Üpruse kodunaiskonnal kindlasti kadunud, kuid võitlus käib veel liigasse püsimajäämise nimel.

ROOTSI

Marta Eleri Jaama ja Södertälje (18-1) naasid Rootsi naiste kõrgliigas taas võidulainele, kui möödunud nädalal võideti mõlemad peetud matšid.

Esmalt sai Södertälje kolmapäevases kohtumises kodusaalis 79:59 jagu Högsbö (9-10) tiimist. Noor eestlanna pääses platsile 3 minutiks ning sai protokolli kirja ühe mööda visatud kahepunktiviske, 3 lauapalli ja ühe pallikaotuse.

Võitjate edukaim oli 19 punkti, 15 lauapalli ja 5 korvisöötu kogunud Klara Lundquist, Frida Eldebrink sai kirja 17 silma ja 5 korvisöötu ning Maria Jespersen panustas 12 punkti, 11 lauapalli ja 3 vaheltlõikega.

Högsbö poolel tugines mäng peamiselt kahele välismängijale, kui Diamond Battles panustas 21 punktiga ning Asiah Jones kogus kaksikduubli 17 silma ja 10 lauapalli.

Laupäeval purustas Södertälje nädala teises matšis võõrsil IK Eos naiskonna koguni 100:52. Jaamale jagus mänguaega 9 minutit ning selle ajaga eestlanna küll isiklikku skoori ei avanud (kahesed 0/4), aga hankis 5 lauapalli (neist 3 ründelauast) ja jagas ühe resultatiivse söödu.

Võitjate poolel jõudis kuus naist kahekohalise puktiskoorini, parimatena kogusid Klara Lundquist 18 silma, 10 lauapalli ja 7 vaheltlõiget ning Maria Jespersen 18 punkti, 6 lauapalli ja 5 korvisöötu. Louice Halvarsson panustas 17 silma ja 8 lauapalliga.

18-aastase eestlanna keskmised näitajad on 17 kohtumisega olnud 9,9 minutit, 1,4 punkti, 1,7 lauapalli ja 0,6 vaheltlõiget. Jaama kahepunktivisete tabavus on olnud 33,3% ja kolmepunktivisete tabavus 20%.

Rootsis on põhiturniiri jäänud mängida veel kolm vooru ning Södertälje järgmiseks vastaseks 10. märtsil toimuvas matšis on Sjuharads (6-13).

ISLAND

Tänavuse hooaja keskel Saksamaa kõrgliigatiimist Leverkusenist lahkunud ja Islandi kõrgliigasse kolinud 24-aastane Eesti koondislane Tea Adams ja tema koduklubi Reykjaviki Valur (9-10) teenisid eelmisel nädalal juurde võidu, kui kodusaalis mängiti 90:84 üle lähirivaal Thor AK (8-11).

Adams viibis väljakul 30 minutit ning viskas oma tiimi resultatiivseimana 21 punkti (kahesed 5/12, kolmesed 2/5, vabavisked 5/9) ning kogus sinna juurde 6 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 2 vaheltlõiget ja ühe isikliku vea.

Võitjate poolel paistsid veel silma ka 20 silma ja 9 lauapalli kirja saanud Brooklyn Pannell, 18 punkti visanud Eydis Thorisdottir, 11 punkti toonud Dagbjört Karlsdottir ning 8 silma kõrval 11 lauapalli haaranud Asta Grimsdottir.

Thor AK naiskonna edukaimad olid 27 punkti ja 8 lauapalli kogunud Lore Devos ning 17 silma, 19 lauapalli, 8 söötu ning 3 vaheltlõiget kirja saanud Maddie Sutton.

Adamsi Islandi kõrgliiga keskmised näitajad senise nelja mänguga on olnud 32,3 minutit, 20,8 punkti, 7,5 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavus on tal olnud 49% ja kolmepunktivisetel 33,3%.

Islandil on käimas põhiturniiri teine faas, kus tabel on löödud kaheks. Valur heitleb alumise nelja naiskonna hulgas ning nende järgmine matš toimub 12. märtsil, kui võõrustatakse Fjolniri (4-15) naiskonda.. Mõni aeg tagasi loobus edasisest võistlemisest Breidabliki tiim, kellega peetud mängud on kõikide naiskondade saldost kustutatud.

USA, NCAA I divisjon

Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirls (14-15) said eelmisel nädalal taaskord juurde nii võidu kui kaotuse. Esmalt saadi väga väärtuslik võit, kui 68:61 mängiti üle üleriigilises pingereas 24. kohal olnud West Virginia ülikool (23-6). Oma tiimi liidriks kerkinud eestlanna kogus 37 minutiga 22 punkti (kahesed 3/6, kolmesed 3/6, vabavisked 7/8), ühe lauapalli, 6 resultatiivset söötu, 3 vaheltlõiget, 5 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Nädala teises matšis ei õnnestunud Oklahoma State'il sarnast märgilist võitu sepistada, lui üleriigilises reitingus 21. kohal paiknenud Baylorile (23-6) jäädi alla 45:67. Asi rassis väljakul 40 minutit ning kogus selle ajaga 5 punkti (kahesed 1/3, kolmesed 1/4), 4 lauapalli, 3 korvisöötu, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Anna Gret Asi selle hooaja senised keskmised näitajad on 28 kohtumisega olnud 33,8 minutit, 13 punkti, 3,2 lauapalli, 4,7 korvisöötu ja 1,5 vaheltlõiget. Visketabavus väljakult on eestlannal olnud 42,8%, sealhulgas kolmesejoone tagant 38,5%.

Marie Anette Sepp ja University of Albany (24-5) said samuti juurde nii võidu kui kaotuse. Esmalt mängiti madalaskoorilises kohtumises 45:40 üle New Hampshire (9-20) ning seejärel kaotati 46:63 Maine'ile (21-9). 21-aastane eestlanna kummaski mängus platsil ei käinud.

Anete Elisabeth Adleri kodunaiskond Boston University (18-10) teenis eelmisel nädalal tabelisse juurde kaks võitu, kui 89:78 mängiti üle Leigh (16-12) ning 66:63 Holy Cross (16-12). Alates detsembrist raske põlvevigastuse tõttu eemal olnud 20-aastane Adler praeguse info kohaselt sel hooajal enam platsile ei tule.

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State (18-13) jätkas mustrit, kus neilegi lisandus tabelisse nii võit kui kaotus. Esmalt jäädi 67:82 alla üleriigilises reitingus 18. positsioonil olnud Utah (21-9) ülikoolile ning seejärel võideti ränkingu 13-ndat Coloradot (21-8) 72:63. 23-aastane eestlanna jätab jalaprobleemide tõttu tänavu kogu hooaja vahele ning mõni aeg tagasi sai hooaja lõpetanud vigastuse teinegi Washington State'i liider Charlisse Leger-Walker