Eesti U20 noormeeste koondis pidi Nordic Cupi avamängus tunnistama Islandi paremust

Rasmus Andre
Rasmus Andre — FOTO: FIBA.

Eesti U20 noormeeste koondis jäi Põhjamaade turniiri avamängus alla Islandi eakaaslastele, kui võeti vastu 72:84 kaotus.

Eesti U20 koondis püsis esimesed 3 veerandaega mängus, kui neljandale veerandajale mindi vastu koguni 63:59 eduseisul. Viimast veerandit domineerisid aga islandlased, kes võitsid veerandi 25:9. Eestlased tabasid kaugviskeid 22 protsendiga (6/27) ning raskustes oldi ka vastaste tähtmängija Almar Orri Atlasoniga. Eestlaste poolelt skooris enim Rasmus Andre 17 punktiga, tabades vabaviskeid 13/13, Erik Makke lisas 11 silma. Islandlasi tassis USA üliõpilasliigas Bradley ülikoolis palliv Atlason, kes viskas 34 punkti.

Peatreener Alar Varraku kommentaar mängust: "35 minutit tasavägist mängu, aga viimased 5 minutit kuulusid täielikult Islandile ja neile teenitud võit. Oli esimene mäng meie suvises tsüklis, oli palju positiivset ja on ruumi parandamiseks, aga 35 minutit olid poisid tublid, lõpus lihtsalt kustusime ära."

Järgmisena kohtub U20 koondis Taaniga, kellega mängitakse 27. juunil kell 18:00.