Eesti U20 korvpallikoondis võttis Nordic Championshipil teise võidu järjest

Rasmus Andre
Rasmus Andre — FOTO: FIBA

Eesti U20 noormeeste koondis jätkas Nordic Championship turniiril võidulainel, kui Soome U20 koondist võideti seisuga 77:73.

Taaskord algas mäng tasavägiselt, kui soomlased võitsid esimese veerandaja 16:19. Seekord sai aga otsustavaks teine veerandaeg, mille Eesti koondis suutis veenvalt 24:15 võita. Teine poolaeg kulges juba võrdselt ning lõpptulemuseks 77:73 võit eestlastele. Eesti koondisele lisasid pingimängijad lausa 43 punkti, Soomel jäi see näitaja 23 punkti peale. Eestlastest viskas enim Rasmus Andre 15 silmaga, Aleksander Tassa ja Simm-Marten Saadi lisasid mõlemad 13 punkti. Soome poolelt skooris enim Viljami Vartianinen 13 punktiga.

Peatreener Alar Varrak: „Täna oli väga võitluslik ja „äge” mäng, algusest lõpuni selline korralik andmine. Mingi hetk saime mängu üle kontrolli ja saime turvaliselt ette, aga tegelikult pinget oli mängu lõpuni. Korra tekkis lõpus väike ärevus, aga lõppkokkuvõttes kindel ja teenitud võit meile.”

Järgmine mäng toimub 30. juunil kell 12, kui kohtutakse Rootsi U20 koondisega.

Turniiri asetust näeb SIIT. Eesti on hetkel kahe võidu ja ühe kaotusega teisel kohal.