Eesti U20 korvpallikoondis sai EM-il Hispaania käest kindla kaotuse

Kaspar Kuusmaa
Kaspar Kuusmaa — FOTO: FIBA.basketball

Eesti U20 korvpallikoondis lõpetas täna Euroopa meistrivõistlustel alagrupiturniiri 55:78 kaotusega Hispaaniale ning sai B-alagrupis kolmanda koha.

Eesti resultatiivseim oli tänases kohtumises Karl Poom, kes viskas 11 punkti. Karl Jurtsenko lisas 10 ja Rasmus Andre 8 silma. Hispaania parimatena viskasid Juan Nunez 17, Ruben Dominguez 15 ja Pablo Tamba 14 silma. Kogus statistika nähtav siit.

Peatreener Alar Varrak mängust: “Täna oli raske mäng, Hispaania vastu pole nende tuntud headuses kellelgi lihtne. Eile oli meil selline mäng ka, kus osad mängijad mängisid väga suuri minuteid. Täna oli ette planeeritud, et laseme kõigil mängida ja säästame veidi neid, kes eile pidid palju mängima. Oli häid momente, oli halbu momente, aga midagi väga hullu ei olnud. Siiski on Hispaania täna meist parem ja selle turniiri üks favoriit. Täna nii.”

Kaheksandikfinaalis kohtub Eesti koondis Belgiaga. Mäng toimub kolmapäeval (12.07). Kohtumise võitja läheb veerandfinaalis kokku Leedu ja Sloveenia vahelise mängu võitjaga.