Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti U20 koondise liider allkirjastas pika lepingu kuulsa Hispaania klubiga

suurorg
Foto: penya.com

Eesti U20 koondise mängujuht Kasper Suurorg allkirjastas kuulsa Hispaania kõrgliigaklubiga Badalona Joventut koguni 4-aastase lepingu. Uuel hooajal hakkab 20-aastane ja 198 cm pikkune tagamees mängima LEB Silveris ehk tugevuselt kolmandas liigas CB Prati koosseisus.

Alles hiljuti levis uudis, et Suurorg hakkab esindama Hispaania tugevuselt kolmanda liiga ehk LEB Silveri klubi CB Moroni. Kolmapäeval aga teatas CB Moron, et nende leping Suuroruga on Badalona Joventuti poolt nagu kord ja kohus välja ostetud, vahendab basket.ee

Hispaanias noorte talentide kasvatajana kuulsust kogunud Badalona Joventuti kodulehel iseloomustatakse Suurorgu kui tagamängijat, kes paistab silma hea mängulugemisega skoorijana, kellel on veel suur potentsiaal füüsiliselt areneda. 

Eelmisel hooajal ookeani taga USA ülikooliliigas NCAA St. Francise kolledžis Suurorg eriti mänguminuteid ei teeninud, aga tänavu suvel tõusis ta tähelepanu keskpunkti U20 vanuseklassi B-divisjoni EM-turniiril, kus kogus keskmiselt 27 minutiga 12.1 punkti, 4,9 lauapalli, 3,6 resultatiivset söötu ja 1,9 vaheltlõiget. Eesti koondis sai turniiril kolmanda koha ja Suurorg valiti sümboolsesse viisikusse. 

Badalona Joventuti kuulsaimad omakasvandikud on tõenäoliselt Hispaania koondise staarid Ricky Rubio ja Rudy Fernandez. Aga klubi on Hispaania korvpallile andnud veel väga palju kõrge klassiga mängumehi.