Eesti U20 koondise A-divisjoni aidanud mängujuht siirdub uueks hooajaks Hispaaniasse

suurorg
Foto: Club Baloncesto Moron Facebook

Hispaania tugevuselt kolmanda liiga ehk LEB Silveri (LEB Plata) klubi CB Moron teatas, et algaval hooajal mängib nende ridades Eesti U20 koondise üks liidreid Kasper Suurorg.

20-aastane ja 197 cm pikkune Suurorg tegi hiljuti Tbilisis peetud U20 vanuseklassi B-divisjoni EM-il Eesti koondise põhimängujuhina head tööd ning aitas Eestile tuua järgmiseks korraks A-divisjoni koha. Suuroru keskmised numbrid seitsme mänguga olid 27 minutit, 12,1 punkti, 4,9 lauapalli, 3,6 söötu ja 1,9 vaheltlõiget. 

Eelmisel hooajal mängis Suurorg USA ülikooliliigas NCAA, kus esindas St. Francise kolledžit, kus aga tema roll jäi väikeseks. 15 kohtumisega sai tagamees kirja keskmiselt 9,3 minutit, 2,3 punkti ja 1,2 lauapalli. 

Hispaania klubi CB Moron kogus eelmisel hooajal LEB Silveri tasemel 12 võitu ja 14 kaotust ning see jättis nad Lääne regioonis 14 klubi hulgas 9. kohale. Hetkel on lisaks Suurorule välismaalastest tiimi nimekirjas veel 25-aastane Senegali tsenter ning sama vana Kuuba ja Belgia passiga mängujuht.