Eesti U18 korvpallikoondis võitis EM-il suureskoorilises mängus Põhja-Makedooniat

Stefan Vaaks valges särgis
Stefan Vaaks valges särgis — FOTO: FIBA.basketball

Eesti U18 noormeeste koondis alistas Euroopa meistrivõistlustel erakordselt suureskoorilises mängus Põhja-Makedoonia eakaaslased 99:90.

Esimest poolaega alustasid paremini eestlased, kui poolajale mindi üsnagi mugaval 51:41 eduseisul. Teisel poolajal hakkasid vastased aga mängu tagasi ronima ning kolmanda veerandi lõpuks oli vahe vaid neli punkti. Viimasel veerandil näitasid eestlased aga südikust ning koju toodi 99:90 võit. Eesti parim korvikütt oli Stefan Vaaks 20 punktiga, Espen Mägi lisas 16 ja Jorke Aav 14 punkti. Põhja-Makedoonia parim oli Gregorij Jakimovski 30 silmaga.

Turniiri viimane mäng on Eesti koondisel pühapäeval kell 20:00 Bosnia ja Hertsegoviinaga. Mängu kannab üle FIBA YouTube'i kanal.