Eesti U18 korvpallikoondis sai EM-il otsustavas kohtumises ühepunktilise kaotuse ning veerandfinaali ei pääsenud

Stefan Vaaks palliga
Stefan Vaaks palliga — FOTO: Siim Semiskar

Eesti U18 koondis pidi Euroopa meistrivõistlustel vastu võtma äärmiselt napi kaotuse, kui Rumeenia koondisele kaotati 70:71. Kahjuks tähendas see kaotus, et meeskond veerandfinaali ei pääse. Vaata tabeliseisu siit.

Avaveerandi kaotasid eestlased küll 19:25, aga teine veerand võideti 16:9 ja poolajaks oli seis 35:34 Eesti kasuks. Kolmanda veerandi võitsid aga rumeenlased 19:15 ning peale 20:18 võidetud neljandat veerandit pidi Eesti siiski tunnistama vastaste 70:71 paremust, kui Erik Makke sireenilööja ei tabanud. Eesti resultatiivseimad olid Stefan Vaaks, kes viskas 19 punkti, ja Simm-Marten Saadi, kes viskas 18 punkti ja võttis 10 lauapalli. Rumeenia parim korvikütt oli Lorenzo Diaconescu 17 punktiga.

 

Peatreener Kris Killing: “Rumeenia oli võidetav, aga me ise rünnakul mõtlesime üle ja eks oli väsimus ka, Rumeenial oli siin pikem paus. Selle taha ei tahakski pugeda, pigem me ise ei saanud rünnakul vabasid viskeid sisse, aga üks-üks kaitsemäng oli täna see, kus kõik tahtsid vasakule läbi murda ja me lasime otse korvile vasakule lõpuni. Valus, aga mis seal ikka. Poisid samas jälle näitasid sisu, tulime mitu korda raskest seisust välja, selle koha pealt peab jälle neid kiitma.”

 

Reedel jätkab Eesti mängimist kohtadele 9.-16, kui esmalt minnakse vastamisi võõrustajamaa Portugaliga.