Eesti U18 koondis pidi Põhjamaade turniiril tunnistama taanlaste paremust

Simm-Marten Saadi
Simm-Marten Saadi — FOTO: Simm-Marten Saadi

U18 noormeeste koondis ei suutnud Nordic Championship turniiril Södertäljes võidulainel jätkata ning vastu võeti 85:102 kaotus Taani eakaaslastelt.

Mängu alguses oli äärmiselt tasavägine, kui nii esimene kui teine veerandaeg lõppesid viigiseisul (19:19 ja 22:22) ning poolajale minnes seisis tablool 41:41. Kolmandal veerandil suutis Taani koondis aga vahe sisse teha ning seda eestlased neljandal veerandil enam tasa teha ei suutnud ja mäng lõppes 85:102. Eesti poolelt viskas enim punkte Simm-Marten Saadi 22 silmaga, Erik Makke lisas 18 punkti. Taani resultatiivseim oli Anton Harring Ostoft 21 punkti ja 10 resultatiivse sööduga.

Peatreener Kris Killing mängust: “Täna sai saatuslikuks teine poolaeg. Kolmandal veerandajal tegid taanlased viigiseisult 51:51 meile 10-0 vahespurdi ja sealt me seda vahet enam tagasi ei saanud. Vastased olid päris atleetlikud, pikad ja hea viskega väljast, millega meil oli tükk tegemist. Aga esimene poolaeg me mängisime päris hästi ja poisid olid tublid – üks saatuslik moment kolmandal veerandajal ja sinna see mäng läks. Siiski oleme positiivsed ja läheme mäng-mängult paremaks.”