Eesti U16 tüdrukute koondis on EM-il poolfinaalis!

Laura Liisa Grünmann.
Laura Liisa Grünmann. — FOTO: FIBA

Eesti U16 neidude koondis alistas Euroopa meistrivõistluste veerandfinaalis Suurbritannia napilt 66:65 ja mängib 18. augustil kell 19:30 poolfinaalis Montenegroga.

Eesti koondis alustas mängu vastastest edukamalt, kui esimene veerandaeg võideti 16:14 ning teine veerandaeg 16:9. Nii läksidki eestlannad poolajal puhkama 32:23 eduseisus. Teisel poolajal proovis Suurbritannia veel võitu enda kätte haarata, kuid Nora-Liis Veisbergi tabav vabavise ja Emma-Mia Küttise vaheltlõiked kindlustasid Eesti koondisele 66:65 võidu. Eesti poolelt tõi enim punkte Laura Liisa Grünmann 16 punktiga, Lisa Sirgi viskas 12 punkti ja võttis koguni 19 lauapalli. Suurbritannia parim oli Athena Thompson 19 punktiga.

Peatreener Esko Tõnisson: “Alustasime hästi, saime oma asjad jooksma, kuigi tulid lihtsad pallikaotused. Võitsime aga ründelaua, tabasime parema protsendiga viskeid ja lõpp oli muidugi närvesööv, kuid lõpuks võit meile.”

Järgmine mäng on Eesti koondisel Montenegroga reedel kell 19:30.