Eesti U16 noormeeste koondis sai Põhjamaade meistrivõistlustel esikoha, Oliver Kullamäe turniiri MVP

Palliga Oliver Kullamäe
Palliga Oliver Kullamäe — FOTO: Siim Semiskar

Kuigi võeti vastu 73:76 kaotus Soome eakaaslastelt, oli Eesti juba turniiri esikoha kindlustanud ning kaela saadi kuldmedalid.

Kui nii esimene poolaeg möödus tasavägiselt, kus esimese veerandi võitsid eestlased 16:15 ning teine veerand jäi 20:20 viiki, siis teist pooltaega alustasid soomlased paremini. Kolmas veerandaeg lõppes seisuga 12:24 ning Soome kasvatas oma edu 11-punktiliseks. Neljandal veerandil hakkasid eestlased vahe vähendama, kuid heast veerandajast ei piisanud ja mäng lõppes 73:76 kaotusega. Eesti resultatiivseim oli Marten Alles, tuues 22 punkti ja tabades 5 kaugviset. Soomlaste resultatiivseim oli Miikka Muurinen 12 silmaga.

Sellegipoolest said Eesti koondislased kaela kuldmedalid. Meeskonna kapten Oliver Kullamäe valiti turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks. Nii Oliver Kullamäe kui Kaur-Kennerth Tomann valiti turniiri All-Star viisikusse.

Meeskonna peatreener Martin Rausberg: "Kindlasti oleks tahtnud turniiri võidukalt lõpetada, aga kaotasime täna Soomele kolmega, millest piisas turniiri võiduks. Au ja kiitus poistele! Kindlasti oli väga vajalik turniir nii treeneritele kui ka mängijatele, et näha, mis seisus me hetkel oleme ja mille kallal on meil vaja järgmistel kogunemistel vaeva näha ja tööd teha enne Euroopa Meistrivõistlusi."