Eesti U16 neiud pidid Nordicul vastu võtma napi kaotuse

Lisandra Vetesina
Lisandra Vetesina — FOTO: Siim Semiskar

Eesti U16 neidude koondis võttis Nordic Championship turniiril vastu esimese kaotuse, kui eestlannad pidid tunnistama Rootsi eakaaslaste paremust 49:52.

Pinget ja närvikõdi jätkus terve mängu vältel, kui esimene veerand lõppes seisuga 12:14. Seejärel alustasid rootslannad teist veerandit 13:1 vahespurdiga, kuid Eesti koondis alla ei andnud ning poolajal oli tablool seis 32:38 Rootsi kasuks. Pingeline mäng jätkus lõpusekunditeni – Lisandra Vetesina tabas 15 sekundit enne mängu lõppu viske, tuues Rootsi edu vaid 3 punkti peale. Seejärel lõikas Vetesina palli vahelt, kuid kahjuks ei tabanud Laura Liisa Grünmanni kolmene ning Eesti koondis võttis vastu napi kaotuse 49:52. Eesti resultatiivseim oli Lisandra Vetesina 14 punkti ja 10 lauapalliga. Rootsi poolelt viskas enim punkte Ya Ida Juwara Sköld 12 silmaga.

Peatreener Esko Tõnissoni kommentaar: “Mängisime kaitses enam-vähem okeilt, võib kaitsemänguga rahule jääda. Sundisime vastaseid palju eksima, kuigi me ei kasutanud neid eksimusi enda kasuks ära, sest meie visketabavus oli metsikult kehv. Meie trumbiks oligi agressiivne mäng pikkade rootslaste vastu ja suutsime seda peale suruda, kuigi lihtsalt viskasime lihtsad visked mööda korvi alt. Ei teagi, kas oli siis eilne mäng veel sees või mis, aga kahjuks seekord kaotus.”