Eesti U16 koondis alustas EM-turniiri Bulgaarias kaotusega Austriale

Eesti poiste U16 korvpallikoondis alustas Bulgaarias, Sofias toimuvat B-divisjoni EM-turniiri kaotusega, kui nõrga esimese poolaja tõttu jäädi 77:85 (15:23, 18:29, 12:15, 32:18) alla Austriale.

Meie koondise probleemkohaks oli taas lauavõitlus, mis kaotati lõpuks 36-49. Ründelauaded arvestuses olid austerlased paremad numbritega 19-8. Teise võimaluse punkte teenis Austria koondis lausa 21, meie nelja vastu. Vastaste suurim edu oli 28-punktiline, aga meie noormehed tulid mängu lõpu eel 16:0 vahespurdiga mängu tagasi. Võiduks sellest aga ei piisanud.

Eesti koondise resultatiivseimana kogus Gregor Vendla 18 punkti ja 5 lauapalli, Kermo Sepiku arvele kanti 14 silma ja 4 vaheltlõiget, Romel Savi tõi 13 punkti, 5 resultatiivset söötu ja 5 vaheltlõiget ning Kaspar Laik viskas 8 silma.

Austria koondise liidriks oli 24 punkti, 8 lauapalli ja 3 vaheltlõiget kirja saanud Imran Suljanovic, Nico Zeleznik viskas 19 silma, Fynn Schott kogus 10 punkti, 12 lauapalli ja 2 blokki ning Cornelius Leo Stubenvoll tõi samuti 10 silma.

"Nii, kuidas me täna alustasime, on väga keeruline mänge võita. Meil puudus võitluslikus, mis oli Austrial olemas. Kiitus vastastele selle eest, nemad olid valmis. Meil olid taas probleemiks lauapallid - vastasel oli mängu lõpuks 19 ründelauapalli ning neil oli seeläbi rohkem rünnakuid. Teisel poolajal suutsime mingil määral enda agressiivsuse paremaks saada ja viimasel veerandajal oli veel täitsa mängu. Kuus punkti oli vahe ja minuti jäi minna. Aga oli liiga hilja," kommenteeris U16 koondise peatreener Kris Killing.

Killing jätkas: "Peame mängu alguses olema paremini valmis, kuigi seda me enne mängu ka rõhutasime. Aga tegemist on nende poiste esimese EM-turniiriga ja arvan, et neil, kes meil täna just algviisikus alustasid, oli natuke liiga suur värin veel sees. Samas tahaks kiita neid poisse, kes viimasel veerandtunnil väljakul olid. Nad andsid suure panuse. Samasuguseid panuseid peaks jaguma ka järgmisteks päevadeks, kui tahame siin häid mänge mängida ja ilusaid esitusi Eesti korvpalli jaoks teha. Mängu lõpp oli lootusandev, proovime teha sellest omad järeldused ja homme siis juba uues lahingus Küprosega suudame ehk 40 minutit mängida nii, nagu täna 12-15 minutit.

Eesti U16 koondise järgmine mäng on kavas reedel algusega kell 16.00, kui kohtutakse Küprosega. Küprose esindus saab eriti vähe puhkeaega, kui neil on turniiri avakohtumine neljapäeva õhtul veel alles ees.