Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti poiste U16 koondis avas EM-turniiril Bulgaarias võiduarve

Eesti poiste U16 korvpallikoondis teenis Bulgaarias, Sofias toimuva B-divisjoni EM-turniiri teisel võistluspäeval oma esimese võidu, kui 67:47 (18:6, 20:16, 18:13, 11:12) mängiti üle alagrupi eeldatav autsaider Küpros.

Pärast avaveerandi kindlat võitu haarasid eestlased koheselt initsiatiivi enda kätte ning hoidsid seda suurema osa mängust. Samas oli võimalik peatreener Kris Killingul kõigile 12 mängijale mänguminuteid jagada.

 

Eesti U16 koondis suutis piirduda vaid 12 pallikaotusega (Küprosel 18), vastaste allikaotustest teeniti 22 punkti (Küpros 8) ning kiirrünnakupunktides oldi paremad 10:2. Vastased suudeti kolmesejoone taga hoida vaid 5-protsendilise tabavuse juures, samas ise sopsati kaare tagant veidi enam kui 35% täpsusega.

 

Karl Ristna viskas Eesti resultatiivseimana 16 punkti, tabades kolmeseid 4/8. Henri Vanem lisas 11 silma, Kermo Sepiku arvele jäi 10 punkti ja 6 resultatiivset söötu, Karl Johan Vändra kogus 9 punkti ja 8 lauapalli (neist 5 ründelauast) ning Kaspar Laik tõi 7 silma ja 5 lauapalli.

 

Küprose edukaim oli 15 punkti ja 13 lauapalli kogunud Maximos Koutouris, Dimitris Mannaris tõi 11 silma ja 6 lauapalli ning Agathangelo Aslanidis viskas 9 punkti.

 

Turniiri esimese kahe mänguga kaotuse ja võidu teeninud Eesti U16 koondise järgmine kohtumine on laupäeval kell 18.15, kui vastamisi minnakse Gruusia eakaaslastega, kes avaringis kaotas 75:85 Belgiale ja täna õhtul mängib Ungariga.

 

Eesti poiste U16 koondise koosseis:

 

Rannar Tornius (Rae Spordikool)
Karl Ristna (Rakvere Spordikool/Tarvas)
Karl Johan Vändra (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Gregor Vendla (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Kermo Sepik (Keila Korvpallikool)
Henri Vanem (Rapla Korvpallikool)
Marko Pokk (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Romel Savi (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Kaspar Laik (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi)
Gert Suvi (Rae Spordikool)
Martin Uik (KK Viimsi)
Renee Raiste (Tartu Ülikool)

 

Peatreener: Kris Killing
Abitreener: Olari Narits
Abitreener: Silver Jurno
Füsioterapeut: Frederik Ross