Eesti poiste U15 koondis alistas kodusel Balti matšil Leedu

Eesti U15
Eesti U15 — FOTO: Siim Semiskar

Nord Cramo spordihoones peetakse sel nädalavahetusel Balti matši korvpallis, kus mängivad omavahel U14 vanuseklassi tüdrukud ja U15 vanuseklassi poisid. Turniir algas Eesti poiste U15 koondise jaoks kohe suurepäraselt, kui avakohtumises alistati Leedu meeskond 85:75.

Lauavõitluse 52-41 võitnud eestlased andsid vastastest ka oluliselt rohkem resultatiivseid sööte (18-7) ning kaotasid vähem palli (27-32). Kui visketabavuse numbrid olid tiimidel vägagi sarnased, siis Eesti meeskonnal õnnestus tabada koguni seitse kolmepunktiviset rohkem – Eestil 10/36 ja Leedul 3/13.

Rasmus Vuks viskas võitjate resultatiivseimana 21 punkti, Sten-Markus Adamson panustas 17 silma, 6 lauapalli ja 6 vaheltlõikega, Kaspar Vuks kogus 13 punkti, 6 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget ning Silver Esnar sai kirja 11 punkti, 8 lauapalli (neist 5 ründelauast) ja 3 viskeblokeeringut.

Leedu edukaimana tõi Erikas Gumuliauskas 17 punkti ja 10 lauapalli (neist 6 ründelauast), Jokūbas Kukta panustas 13 silma ja 4 vaheltlõikega, Gabrielius Buivydas tõi 11 punkti ning mitmekülgse mänguga sai hakkama ka 8 punkti, 7 lauapalli, 3 vaheltlõiget ja 6 blokki.

“Jäin rahule üleüldise energiaga. Noorte poiste värk, suur tahtmine, kui publik on ka väljaku kõrval. Aga just selle tahtmise kontrollist jäi veidi puudu. Tegime esimesel poolajal väga palju vigu. Olime üleagressiivsed. 1-1 olukordades lasime vastaseid liiga tihti mööda. See on noorte poiste asi ja selle peale ei saa pahane olla,” sõnas Eesti poiste U15 koondise peatreener Brett Nõmm pärast võitu.

Kogu turniiriks seatud eesmärgi kohta sõnas Nõmm: “Poisid peavad paremaks saama! Paljud mängijad tulevad erinevate taustadega. Tartust on neli poissi, kes üksteist tunnevad, aga ülejäänutel on seda vähem. Kui on uus treener ja uued nõudmised, kui kiiresti sa suudad klikkida nende asjadega. See on tuleviku mõttes ka poistele väga tähtis, et nad saaks nendest asjadest aru. Me tahame paremaks saada ja kogemusi hankida, see on ju tegelikult nende poiste jaoks koondisega esimene selline võistlus, kus ka väljast võistkondadega saab mängida.”

Teises poiste kohtumises lähevad täna kell 18.45 vastamisi Läti U14 ja Läti U15 tiimid. Eesti U15 koondis tuleb uuesti platsile laupäeval, kui vastamisi minnakse Läti U15 tiimiga.

Turniiri ajakava ja tulemused on leitavad SIIT.

Turniir on kõigile pealtvaatajatele TASUTA!

Vahendas, basket.ee