Eesti noortekoondised loositi Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiridel alagruppidesse

Suuremat edulootust kannab tõenäoliselt U18 noormeeste Eesti koondis, kuhu pürgib arvukalt heal tasemel järelkasvu esindajaid.

U18 neidude Eesti koondis mängib 5.–14. augustil Austria linnades Oberwartis ja Güssingis peetaval turniiril B-alagrupis Rootsi, Bulgaaria, Sloveenia ja Ukrainaga.

Eesti koondise peatreeneri Marko Parkoneni sõnul on alagrupp küllaltki raske. Suursoosik on tema hinnangul Sloveenia, Rootsit peab ta paari aasta taguse info põhjal ehk grammi võrra enda hoolealustest tugevamaks, Bulgaariat ja Ukrainat enam-vähem sama taseme võistkondadeks.

“Küsimus on, kas detsembris ja jaanuaris Baltic Sea Cupil osalenud tütarlapsed on kõik koosseisus ja kas lisanduvad neli–kuus mängijat, kes olid sel ajal eri põhjustel puudu. Muidugi loodan, et nad tulevad võistkonnale appi. Eesmärk on tulla turniiril võimalikult kõrgele kohale, et saada järgmise aasta loosimiseks parem asetus,” lausus Parkonen.

U20 noormeeste Eesti koondis mängib 15.–24. juulil Gruusia pealinnas Thbilisis A-alagrupis Rumeenia, Islandi, Hollandi ja Luksemburgiga.

Eesti koondise peatreeneri Alar Varraku sõnul oleks esmapilgul patt alagrupi koosseisu üle nuriseda, samas osutas ta, et Euroopa korvpallitase on ühtlustunud ja varem tugevamate koondiste varju jäänud riikide noored korvpallurid on teinud suure arenguhüppe.

Varrak pidas koondise osavõttu EM-võistlustel väga vajalikuks: “Kõik rahvusvahelised turniirid on hindamatu väärtusega. Mängijatele jääb oma riigi esindamine eluks ajaks meelde. Nad saavad end võrrelda teiste maade eakaaslastega ja tugevas konkurentsis muutuda enesekindlamaks. EM-valikturniire jälgivad skaudid ja hea mäng võib suurendada korvpalluri võimalusi karjääri jätkamiseks.”

U18 noormeeste Eesti koondis mängib 29. juulist 7. augustini Rumeenia linnas Oradeas A-alagrupis Valgevene, Ukraina, Islandi, Taani ja Iirimaaga.

Eesti koondise peatreeneri Toomas Annuki sõnul tuleb hankida võimalikult palju infot nii vastaste koosseisu kui ka mängutaktika kohta: “Ukrainal ja Valgevenel on kindlasti suur mängijate valik, heade eeldustega poistest seal puudust ei tunta. Islandi korvpall on tõusuteel. Kindlasti tuleb teha korralik eeltöö ka Taani ja Iirimaa võistkondadega lähemalt tutvumiseks.”

U16 poiste Eesti koondis mängib 11.–20. augustil Bulgaaria pealinnas Sofias A-alagrupis Belgia, Gruusia, Ungari, Küprose ja Austriaga.

Eesti koondise peatreeneri Kris Killingu sõnul andis loos huvitava alagrupi: “Belgia, Gruusia, Ungari ja Austria on sitked võistkonnad. Ees seisab palju tööd ja usun, kui saame kokku oma parima koosseisu ja hästi valmistuda, siis suudame nende kõigiga konkureerida. Tahame enne valikturniiri saada nii vastaste koosseisu kui ka mängustiili kohta võimalikult palju teada, siis on selgem pilt, mis meid Bulgaarias ees ootab.”

Foto: Siim Semiskar