Eesti noormeeste U16 korvpallikoondis võitis EM-il kõik alagrupimängud ja kohtub veerandfinaalis Gruusiaga

Kristo Rannaste
Kristo Rannaste palliga — FOTO: FIBA

Eesti U16 noormeeste koondis lõpetas Euroopa meistrivõistluste alagrupivooru kindla võiduga, kui Norra koondist võideti suurelt 103:56.

Juba esimesel veerandil suutsid eestlased kehtestada, et on oma vastasest üle ning peale suurelt võidetud teist veerandaega mindi poolajale mugavas 55:29 eduseisus. Teisel poolajal mängupildis palju ei muutunud ning Eesti võitis ka järgnevad kaks veerandaega kindlalt. Tulemuseks Eesti 103:56 võit, kus koguni 5 eestlast jõudis kahekohalise punktisummani. Eesti parim korvikütt oli Kristo Rannaste 16 punktiga, Kaur Kennerth Tomann lisas 15 silma. Hendrik Metsa flirtis kolmikduubliga, kui sai kirja 8 punkti, 11 lauapalli ja 9 resultatiivset söötu. Norra parim oli Finn Cannon Lorgen 12 punktiga.

Peatreener Martin Rausberg: "Tuleb kiita kogu võistkonda eduka alagrupiturniiri eest. Võistkonnavaim on nendel poistel hea. Nüüd on aeg hakata valmistuma reedeseks väga tuliseks mänguks Gruusiaga."

Peale puhkepäeva mängib Eesti U16 noormeeste koondis reedel kell 13:00 Gruusiaga veerandfinaali.