Eesti noorkohtunikud hankisid EYBLi raames rahvusvahelist kogemust

U16 vanuseklassi Euroopa Noorte Meistrivõistluste (EYBL) Tartu etappi vilistanud noorkohtunikud
U16 vanuseklassi Euroopa Noorte Meistrivõistluste (EYBL) Tartu etappi vilistanud noorkohtunikud — FOTO: Basket.ee

10.-12. märts toimus Tartus U16 vanuseklassi Euroopa Noorte Meistrivõistluste (EYBL) etapp, mille käigus toimus noorkohtunike koolitus. Noorkohtunikud said hea kogemuse vilistada rahvusvahelisi mänge, kus olid esindatud korvpalliklubid Eestist, Gruusiast, Norrast, Leedust.

Kohtunikest olid esindatud: Robin Mäeots, Mihkel Mägi, Andris Smordin, Henry Knude, Reijo Krismar Nano, Kaspar Laik, Ants Vaks,  Danel Drobet. Koolitust korraldas Eesti Korvpalli Korvpallikohtunike Kogu (EKKK) Eesti Korvpalliliidu (EKL) tellimusel. Instruktoritena tegutsesid: Andes Tobi, Rainis Värv, Egert Tiidor, Risto Visnapuu ja Oliver Habak.

 

Instruktorid jälgisid kohtunike tööd ning andsid peale mängu tagasisidet – mis oli hästi või halvasti ning mis aspektides saavad kohtunikud oma tegevust parandada. Samuti said kohtunikud analüüsida oma tegevust läbi videoanalüüsi.

 

Eesti Korvpallikohtunike Kogu esindaja Egert Tiidor: „Kohtunikud said üldiselt oma tööga hakkama. Kaardistasime üles iga kohtuniku problemaatilised kohad ning koostasime kohtunikele tagasiside lehe, milles tõime välja positiivsed ja negatiivsed küljed. Nüüd tuleb iseseisvalt jätkata tööd erinevates liigades ning näha enda kallal veel vaeva.“

Eesti Korvpalliliidu Divisjoni juht, Rainis Värv, lisas: „Oleme koostöös EKKK-ga korraldanud EYBL-i raames 3 koolitusturniiri. Nende vaatlustega oleme ära kaardistanud kohtunikud üle Eesti ning andnud neile juhised edasiseks tegutsemiseks. Näeme, et antud mudel töötab ja innustab noori kohtunike, seega järgnevatel aastatel soovime rohkem ressurssi suunata koolitusturniiridesse ja veelgi süsteemsemalt neid korraldada.“