Eesti neidude U18 koondis alistas EM-turniiril Ukraina ja avas võiduarve

eesti-ukraina-u18
Foto: fiba.basketball

Eesti neidude U18 korvpallikoondis teenis Bulgaarias, Sofias toimuval B-divisjoni EM-turniiril esimese võidu, kui esmaspäevases kohtumises saadi 63:55 jagu Ukraina eakaaslastest.

Eesti naiskonna edu võtmeks oli hea tabavus kolmepunktijoone tagant (9/23 ehk 39,1%), kui kaare tagant visati isegi täpsemini kui kahepunktitsoonist (29,7%). Ukraina neidude tabavus kahestel oli 28,9% ja kolmestel vaid 9,1% (1/11).

Eesti parimaks kerkis 13 punkti, 10 lauapalli (neist 4 ründelauast), lausa 6 vaheltlõiget ja 2 blokki kirja saanud Marta Eleri Jaama, Sille-Liis Mölder tõi 11 silma, 6 lauapalli (neist 4 ründelauast) ja 4 resultatiivset söötu ning Hanna Maria Sibul ja Anette-Laura Tõks lisasid kumbki 9 punkti.

Ukraina naiskonna resultatiivseim oli 18 punkti, 7 lauapalli, 6 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget kirja saanud Kateryna Tkachenko. Vira Hrumaliuk ja Yvheniia Putra lisasid mõlemad 8 punkti ning Putra hankis lisaks ka 10 lauapalli.

Eesti neidude U18 koondisel on nüüd B-alagrupi tabelis üks võit ja üks kaotus, Ukraina on alustanud kahe kaotusega. Esmaspäeva õhtul kohtuvad omavahel avavoorus suurelt Eesti alistanud Sloveenia ja kaheksa punktiga 69:61 Ukraina üle mänginud Bulgaaria. 

Alagrupiturniiri viimane voor peetakse kolmapäeval ning siis lähevad vastamisi Sloveenia ja Ukraina ning Bulgaaria ja Eesti.