Eesti naistel oli Euroopa korvpalliliigades vastuoluline nädal

Euroopa liigades mängivate Eesti naiskorvpallurite jaoks oli eelmine nädal vastuoluline, kui ainsana naiskondlikku edu maitsta saanud Kadri-Ann Lassi individuaalne panus jäi tavapärasest kasinamaks ning Maaja Bratka ja Mailis Pokk pidid Prantsusmaal ning Greeta Üprus Islandil tunnistama vaatamata enda korralikele esitustele vastaste suurt üleolekut, kirjutab basket.ee.

-Maaja Bratka | Foto: Champagne Basket

Kadri-Ann Lass ja IDK Euskotren (2-2) alistasid koduväljakul numbritega 83:70 (20:20, 22:11, 19:25, 22:14) Avenida (2-2) naiskonna. Lass teenis mänguaega 11,5 minutit ning punktiarvet selle ajaga ei avanud (kahesed 0/1, kolmesed 0/1). Veel sai eestlanna kirja ühe pallikaotuse ja ühe isikliku vea.

Võitjate edukaim oli 17 punkti visanud ja 15 lauapalli hankinud Mariam Coulibaly, Yurena Diaz Castellano lisas 15 ning Natalia Rodriguez Dominuez 14 silma. Kaotajate poolel paistis silma 29 punkti, 7 lauapalli ja 5 söötu kogunud Aleksandra Crvendakic.

Lassi koduklubi IDK Euskotren on nelja vooruga kogunud kaks võitu ja kaks kaotust ning asub 16 naiskonnaga liigas täpselt tabeli keskel, kus koguni kümnel tiimil on sama saldo.

---

Prantsusmaa esiliigas pidi Maaja Bratka ja Mailis Poki kodunaiskond Champagne Basket (1-1) võõrsil tunnistama liiga liidri Charnay (2-2) suurt 92:48 (22:13, 27:14, 10:11, 33:10) paremust.

Maaja Bratka kogus oma naiskonna parimana 36 minutiga 12 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 2/5 ja vabavisked 2/2), 8 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ja ühe vaheltlõike ning tegi ka 4 isiklikku viga. Eestlanna efektiivsustegur oli kaugelt oma tiimi parim - 18. Mailis Pokk tõi 26 minutiga 6 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/3, vabavisked 2/2), 2 lauapalli ja ühe vaheltlõike ning tegi 2 pallikaotust ning 2 isiklikku viga.

Võitjate poolel kerkisid esile 18 punkti, 8 lauapalli ja 3 viskeblokeeringut kogunud Diana Balayera, samuti 18 silma ja 5 lauapalli kirja saanud Kankou Coulibaly ning 13 punkti ja 8 lauapalli toonud Amber Melgoza.

Liigatabelis on Champagne Basket ühe võidu ja ühe kaotusega 12 naiskonna hulgas tabeli keskel, kus kuuel tiimil on kahest mängust kogutud üks võit.

---

Islandi kõrgliigas pidi Greeta Üpruse naiskond Reykjaviki IR (0-6) kodusaalis tunnistama Breidabliki (2-4) 80:54 (22:15, 25:13, 17:15, 16:11) paremust.

Eestlanna alustas kohtumist avaviisikus ning kogus 27 mänguminutiga 10 punkti (kahesed 1/5, kolmesed 1/5, vabavisked 5/6), 10 lauapalli (neist 6 ründelauast), ühe resultatiivse söödu, kaks vaheltlõiget, 2 isiklikku viga ja 2 pallikaotust. IR-i resultatiivseim oli 15 punkti ja 11 lauapalli kogunud Jamie Cherry.

Võitjate poolel hiilgas ameeriklanna Sabrina Haines 23 punkti, 14 lauapalli, 9 korvisöödu ja 6 vaheltlõikega. Tema efektiivsustegur oli 42. Sanja Orozovic lisas 19 silma ja Isabella Sigurdardottir tõi 17 punkti, 13 lauapalli ja 7 vaheltlõiget.

Kahjuks on Reykjaviki IR kaheksa naiskonnaga liigas kuue kaotusega viimasel kohal.