Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti naiste korvpallikoondis sai teada oma vastased EM-valikmängudeks

— FOTO: Hendrik Osula

Täna toimus Miesis, Šveitsis Women's EuroBasket 2025 valikmängude alagruppide loosimine, kus Eesti naiste korvpallikoondis sai teada oma vastased novembris algavale valikturniirile. Eesti naiskond kuulub ühte alagruppi Suurbritannia, Rootsi ja Taaniga.

Eesti rahvusnaiskond, kes asub FIBA Euroopa edetabelis 32. positsioonil, lõpetas möödunud valikmängud alagrupi 4. kohaga, kui kuuest mängust võideti üks ning kaotati viis. Mälestusväärne võit tuli koduväljakul Suurbritannia üle, kui eestlannad alistasid britid numbritega 72:69. 

VASTASTEST

Suurbritannia naiskond on Eestile tuttav möödunud valiktsüklist, kus koduväljakul võttis Eesti 72:69 võidu, kuid tänavuse aasta veebruaris Manchesteris toimunud kohtumises alistasid britid eestlannad 100:45. Suurbritannia asub Euroopa edetabelis 10. kohal ning tänavu suvel toimunud Women's EuroBasket 2023 finaalturniir lõpetati samuti 10. kohaga.

Ajaloos on Eesti ja Suurbritannia kohtunud neljal korral, kus Eestil on üks võit ning Suurbritannial kolm võitu.

Rootsi naiskond lõpetas eelmise valiktsükli alagrupi viimase kohaga, kui kolmesesse alagruppi kuuluti koos Läti ja Iisraeliga. Märkimist väärib, et valiksarja viimases kohtumises püstitas Rootsi naiskond läbiaegade suurima valikmängude publikurekordi Euroopas, kui Stockholmis toimunud mängu jälgis saalis 9425 fänni.

Eesti ja Rootsi on omavahel kohtunud 14. korral, millest viimane kohtumine jääb aastasse 2009. Toona võttis Rootsi naiskond Tallinnas toimunud mängus Eesti üle 100:63 võidu. Kokku on Eesti ajaloos alistanud Rootsi kolmel korral.

Taani naiskond oli 2023. aasta EM-valiktsüklis üks esimesi naiskondi, kes finaalturniirist kõrvale jäi. Toonane valiktsükkel lõpetati 2 võidu ja 2 kaotusega ning nendest ette jäi ainult Montenegro 3 võidu ja 1 kaotusega. FIBA Euroopa edetabelis asub Taani naiskond 26. kohal.

Taaniga on Eesti naiskond kohtunud ajaloos neljal korral, kuid viimane kohtumine jääb aastasse 1998, kui toonane Eesti naiste rahvuskoondis alistas taanlannad Helsingis toimunud sõpruskohtumises 66:63. Läbi ajaloo on Eesti ja Taani omavaheliste mängude võitude ja kaotuste suhe 3:1 eestlannade kasuks.

Eesti naiskonna peatreeneri Kaspars Majenieksi kommentaar: "Väga huvitav, tugevatasemeline, samas aga ka mängitav alagrupp. Suurbritannia on favoriit, kui nad saavad kokku oma Euroliiga ja naiste NBA mängijad, Rootsi on alati tugev, kuid neilgi on palju küsimärke, keda nad saavad "aknas" kasutada. Taani on meiega võrreldav naiskond ja esimene kohtumine just nendega on ülimalt oluline, et saada enesekindlus kohe kätte. Meil saab olema noor ja agressiivne naiskond, palju sõltub ka sellest, keda tüdrukutest saame ookeani tagant koolidest kätte. Ootame väga novembrit."