Eesti meeste korvpallikoondis jäi sel nädalal MM-valikmängudes võiduta, sest lisaks kodus Saksamaalt saadud kaotusele tuli võõrsilt tunnistada ka Iisraeli 77:96 (22:29, 22:19, 13:24, 20:24) paremust. Eestlaste õnneks alistas Saksamaa tänud nende NBA staari Dennis Schröderi hiilgemängule kodusaalis Poola 93:83 ning tänu sellele kindlustas Eesti oma grupis kolmanda positsiooni ja koha järgmises voorus.

Kodusaalis pallinud Iisraeli koondis alustas mängu paremini ning esimese veerandi lõpuks juhtisid võõrustajad seitsme punktiga. Teisel veerandil suutis Eesti kaotusseisu vähendada ning poolajapausile mindi Iisraeli 44:48 eduseisul. Riietusruumist tulles pani kodumeeskond järgmise käigu sisse ning suurendas oma eduseisu 15 punktini. Neljas veerand kuulus samuti Iisraelile ning lõpuks pidi Eesti koondis tunnistama võõrustajate suureskoorilist 77:96 paremust.

Eesti koondise eest said kahekohalise punktisumma kirja kuus meest. Resultatiivseimaks tõusis sarnaselt Saksamaa mängule Maik-Kalev Kotsar, kes kogus 13 punkti ja 4 lauapalli. 12 silmaga toetasid teda Janari Jõesaar ja Kristjan Kitsing, 11 punkti jäi Sander Raieste ja Kristian Kullamäe arvele. Viimane kogus ka 6 lauapalli ja jagas 8 resultatiivset söötu. Iisraeli parimatena viskasid Tomer Ginat 17 ja Roman Sorkin 16 silma. Yovel Zoosman lisas 14 punkti ja võttis 8 laupalli.

Kogu statistika on nähtav SIIT

Kolmeseid täna veerandtunnise mänguaja jooksul 2/2 tabanud ja kahel korral ka vastastelt kolmesekaare tagant vea välja meelitanud ja kõik saadud kuus vabaviset realiseerinud Kristjan Kitsing ütles pressikonverentsil ausalt, et Eesti tiim ei suutnud vastastega füüsiliselt sammu pidada. "Meil oli raske mäng. Tahtsime võidelda, aga polnud füüsiliselt ja kaitses selleks võimelised. Esimene poolaeg oli okei, aga seegi kukkus kolmandal veerandil laiali. Arvan, et peame mängu igas valdkonnas tööd tegema. Me polnud täna valmis," sõnas 31-aastane koondise raudvara.

Peatreener Jukka Toijala lausus: "Esiteks, õnnitlused Iisraelile, nad väärisid võitu. Õnnitlen ka mõlemat meeskonda kvalifitseerumise puhul. See oli raske grupp - kuus mängu kolmes väga-väga erinevas aknas. Tänases mängus, nagu Kristjan (Kitsing) ütles, meil polnud piisavalt füüsilist võimsust, et 40 minutit võidelda. Mõned numbrid räägivad otseselt seda keelt, näiteks kaotasime lauavõitluse 30-46. Iisrael sai kiirrünnakutest 20 punkti ja 10:0 spurt kolmanda veerandi lõpus otsustas selle kohtumise. Tahtsime võidu nimel mängida, kuna teame, et MM-ile kvalifitseerumisel iga võit loeb, aga täna oli Iisrael kindlasti parem."

Eesti sai D-grupis kaks võitu ja neli kaotust, mis andis nelja meeskonna seas kolmanda koha. Esikoha noppis kindlalt Saksamaa, kes kogus viis võitu ja ühe kaotuse. Teiseks jäi Iisrael kolme võidu ja kolme kaotusega. Poolal oli Eestiga sama saldo, kuid omavaheline korvidevahe tõstis eestlased grupis poolakate ees kolmandaks. Järgmise ringiga tehakse algust sel aastal augusti teises pooles.