Eesti meeste korvpallikoondis pidas möödunud nädalal kaks kontrollmängu Soomega

Möödunud nädala neljapäeval ja reedel kohtus Eesti meeste korvpallikoondis Tallinnas, Kalevi Spordihallis kinniste kahel korral Soome koondisega.

Kui neljapäeval toimunud kohtumise võitsid põhjanaabrid lisaajal 76:72, siis reedel toimunud kohtumine lõppes viigiseisul 74:74. 

Mõlemad rahvuskoondised mängisid kontrollmänge eksperimentaalsete koosseisudega, kus mänguaega said nooremapoolsed koondise kandidaadid ning mängijad, kes olnud mõnda aega mängupraktikata.

“Tegemist oli kahe hea mänguga kahe väga sarnase võistkonna vahel. Nagu oli näha viskeprotsentidest, siis mängupraktikat oli vaja enne eelseisvaid MM-valikmänge. Need mängud lihtsustasid ka meie otsuseid, vaadates eelseisvaid mänge Saksamaa ja Iisraeliga ning koondise kandidaatide ringi nendeks kaheks mänguks,” võttis peatreener Jukka Toijala kaks mängu soomlastega kokku. 

Eesti koondise peatreener, kes jälgis mänge pingi lõpust, andis esimeses mängus peatreeneri rolli Heiko Rannulale ning teises Indrek Reinbokile.

“Eks elu on viimase kahe aasta jooksul näidanud, et üllatusi ning haiguseid võib tulla ja sellepärast täitsidki Heiko ja Indrek peatreeneri rolli,” avaldas Toijala. “Üheks põhjuseks oli, et juhul kui mina peaksin haigestuma, siis on Heiko ja Indrek harjunud selle süsteemiga, mida me koondises mängime. Teisalt andis see mulle võimaluse vaadata mängijaid, kes on väljakul ning mida nad seal teevad. Kui oled peatreeneri rollis, siis sa keskendud rohkem taktikalisele poolele ja üleüldisele mängupildile.”

Eelseisvate FIBA World Cup 2023 Qualifiers mängude eel on Toijala rahul treeningprotsessiga Korvpallikodus ning valmistumine kaheks valikmänguks käib täistuuridel ja loodab Märt Rosenthali ning Kerr Kriisa liitumisele suve teises pooles. 

“Praegu on kõik hästi ning mängijad on terved. Märt Rosenthal on hetkel ainus, kellel tervisega probleeme on ning kahjuks tundub, et tema selles aknas kaasa ei tee. Aga loodame, et suve teises pooles on ta valmis kontakttrenne tegema ning oma koha eest võitlema. Kerr Kriisa on hetkel Arizonas ning ka temal oli pisivigastus hooaja lõpus. Oleme temaga suhelnud ning plaan on, et kui ta saab liituda, siis teeb ta seda suve teises pooles.” 

Täna avalikustas Eesti Korvpalliliit, et Eesti ja Saksamaa vahelisele FIBA World Cup 2023 Qualifiers mängule on müüdud üle 50% piletitest ning peatreeneri sõnul on see kogu koondise jaoks väga oluline, et rahvas saali tuleks.

“Väga oluline on, et nii täna kui ka tulevikus kui koondis koos on, saaksime luua positiivse suhte meie koondise ning fännide vahel. Kui saal on publikut täis, annab see meile kõvasti juurde ning mängijad oskavad seda väga hästi hinnata. See on meie jaoks väga tähtis!”