Eesti-Läti korvpalliliiga pressiürituse mõtteterad: vahest võidad, vahest kaotad, aga elu on ilus

Pühapäeval peeti Eesti Kaitseliidu Männiku lasketiirus Paf Eesti-Läti korvpalliliiga hooajaeelne konverents Eesti klubide osavõtul, kirjutab basket.ee.

Foto: Basket.ee

Igast Eesti klubist osales peatreener ning üks mängija. Paf Eesti-Läti ühisliiga löövad Eesti klubidest uuel hooajal kaasa Rapla Avis Utilitas, BC Kalev/Cramo, BC Tarvas, debütant Keila KK, Pärnu Sadam, Tallinna Kalev/Audentes, TalTech/Optibet, Tartu Ülikool Maks & Moorits ning KK Viimsi/Sportland.

 

Liiga avalöök toimub 30. septembril, kui Tartus võõrustab mullune Eesti meistriliiga hõbedaklubi Tartu Ülikool Maks & Moorits sellise liitklubina debüüthooaega alustavat Tallinna Kalev/Audentest. 

 

Laupäeval 1. oktoobril alustavad hooaega Keila KK (sõidab külla Läti Ülikoolile), Pärnu Sadam ja Viimsi/Sportland (kohtuvad Pärnus) ning TalTech/Optibet ja Avis Utilitas Rapla (kohtuvad Tallinnas).

 

BC Kalev/Cramo ja BC Tarvas alustavad liigahooaega omavahelise mänguga teisipäeval 4. oktoobril Kalevi spordihallis.

 

Siinkohal kogusime pressikonverentsilt kõigi Eesti klubi esindajatelt mõned tsitaadid, mis tutvustusüritusel enda meeskonna kohta või eesmärkide paika panemiseks lausuti.

 

Pärnu Sadam

 

Peatreener Toomas Annuk: "Ma võtan Raplast kaasa meistriliiga kogemuse. Eks seal on ka erinevaid aegu olnud nii abitreenerina kui ka peatreenerina ja ka abitreenerina välismaalase kõrval. Usun, et see pagas on mul päris rikkalik, et uude klubisse minna. Küll natuke teise ehitusega klubi, aga usun, et saan üht-teist ka siin edasi anda." 

 

"Tänu Gerdi (Gert Kullamäe - toim.) suurele abile on kohanemine väga hästi läinud. Palju tööd on veel ees, aga esimesed muljed Pärnust on väga positiivsed. Nii linnast kui klubiinimestest kui ka mängijatest. Ja söögikohtadest ning rannast loomulikult."

 

(Eesmärkidest) "Nagu üks korvpallitreener ütles: sometimes win, sometimes lose, but life is beautiful (vahest võidad, vahest kaotad, aga elu on ilus - toim.)."

 

Tagamängija Robert Valge: "Sel aastal mängime ka FIBA Europe Cupi, seal (tahaks) teha korralike esitusi. See on klubi ja mu enda üks suuremaid eesmärke. Loomulikult Eesti-Läti liigas on võimalik ainult kõrgemale pürgida."

 

(Tunnetest uue peatreeneri suhtes) "Väga positiivsed. Võistkond on Toomase hästi vastu võtnud ja nagu ta ütles, siis pikk tee on veel minna. Nii mängijatel tema mõistmiseni kui ka vastupidi. Arvan, et kõik on praegu ideaalne ja siit on hea edasi minna."

 

Tartu Ülikool Maks & Moorits

 

Peatreener Nikolajs Mazurs: "Tegelikult peame me alustame algusest, kuna klubis vahetus palju inimesi. Treenerid ja mängijad vahetuvad ja liiga algab meie jaoks algusest. Ma loodan, et me oleme liiga tipus, nagu paljud teisedki arvavad. Arvan, et on väga hea, kui liiga on tasavägine. Kõik tahavad tipus olla, aga lõpuks kõige tugevam võidab."

 

Tagamängija Märt Rosenthal: "Olen olnud kaks aastat järjest finaalis ja võin öelda, et kolmandat aastat ma järjest finaali ei kaota. See, et koondisest välja jäin, näitab, et midagi on ikkagi puudu. Pean selle nimel tööd edasi tegema."

 

BC Kalev/Cramo

 

Peatreener Heiko Rannula: (EM-finaalturniir mõjust ettevalmistusele) "Meil on piisavalt suur treenerite staff ja usun, et saime asjad planeeritud ja kõik kulgeb plaanipäraselt."

 

Tagamängija Aleksandr Kovliar: "Pole vahet, kellega sa mängid, ikka tahad alati võita. Eelmisel hooajal teenisin Tartuga (eestikatel) hõbemedali, tänavusel hooajal tahan sammu edasi teha ja kulla võita"

 

TalTech/Optibet

 

Peatreener Alar Varrak: "Laias laastus on meeskonna nägu sama. Enamus on üliõpilased ja sekka mõned profid, suures pildis on kõik sama. Me ei hakka siin kullast rääkima. Võime nii-öelda salamisi mõelda. Mängime ikka samamoodi, et rahvale meeldiks ja võite ka tuleks boonuseks."

 

Ääremängija Erik Keedus: (Mis jäi möödunud hooajal medalist puudu) "Puudu jäi jõust."

 

KK Viimsi/Sportland

 

Peatreener Valdo Lips: "Koosseis on kahtlemata eesliini osas hoopis teine, kogu koosseis on palju noorem. Teisest küljest ega me eelmise hooaja alguses ei mõelnud kevade peale, et meie eesmärk on olla Eesti-Läti liiga teine ehk hõbemedalist. Tegime selle nimel tööd, järk järgult läksime paremaks ning kui võimalus tekkis, siis haarasime sellest kinni ja võtsime olulised võidud. Sel aastal samamoodi järk järgult läheme ja vaatame, kuidas läheb. Proovime protsessi võimalikult heana hoida."

 

"Mina treenerina näen erinevaid eesmärke: on protsessieesmärgid, soorituseesmärgid ja tulemuseesmärgid. Loomulikult me kõik mõtleme tulemuseesmärkide peale, et saada medal. Alustada tuleb sealt, et see protsess läheb hästi käima, oma võistkond tuleb üles ehitada ja hea vaimsus võistkonnas saada, et kõik töötaksid jne, jne. Siis tuleb ka see tulemus."

 

Ääremängija Karl-Johan Lips:

 

"Tagaliin on meil väga hea. Selle koha pealt pole ühtegi sellist asja, et oleks mingeid liigseid emotsioone. Minu töö (kaptenina) on väga lihtne."

 

Avis Utilitas Rapla

 

Peatreener Arnel Tedic: "Loomulikult räägime me üksnes võitmisest, võitmisest ja võitmisest. Usun, et meie võrdlemiseks mõne teise tipptiimiga peame me olema stabiilsed ja nii head, kui suudame."

 

Ääremängija Tormi Niits: "Mul tuleb see võitmise tunne jälle meelde tuletada. Eelmisel hooajal väga ei saanud võita. Loodame väga head hooaega."

 

Tallinna Kalev/Audentes

 

Peatreener Rauno Pehka: "Mul on endal ka hea meel olla debütant. Väljakutseid on olnud palju rohkem, kui kogu selle 12 aasta jooksul, mil ma treener olen olnud. Kuidas ühendada suurepäraste kogemustega nimekad mängumehed ja koolipoisid ühte kooslusesse? Kuidas teha seda nii, et vanemad mängijad oleks innustatud sellest ja kaasatud ning nooremad oleksid hästi energilised ja motiveeritud? Need ongi küsimused, mis minu ees igapäevaselt seisavad."

 

Ääremängija Kristjan Kangur: "Noortega ennast proovile panna ja vormis hoida, mis saaks parem olla?"

 

BC Tarvas

 

Peatreener Vaido Rego: "Ega meil ühist koos treenimise aega pole väga palju olnud. Võtab aega, aga me liigume."

(Koosseisu kohta) "Mängijate väljavahetamist välistada ei saa."

 

Keskmängija Renato Lindmets: "Eelmine aasta oli loomulikult keeruline. Meil olid mingid pusletükid, mida me ei suutnudki kokku sobitada. Loodetavasti suudame seda sel hooajal. Kõik tahavad mängida ning tundub, et tahavad ennast parimast küljest näidata."

 

KK Keila

 

Peatreener Peep Pahv: "Mis siin ikka muretseda. Kui sai otsustatud, et tuleme, siis tuleb tulla ja teha. Siin muretsemiseks väga aega pole olnud. Peamine eesmärk on ellu jääda nii mänguliselt kui finantsiliselt. Kui suudame Keila inimestele rõõmu teha, siis arvan, et on kõik hästi."

 

Tagamängija Kristen Kasemets: "Meeste kehad on vähe tugevamad, võrreldes esiliigaga. Poisid peavadki keha tugeva hoidma ja olema valmis meeste vahel mängima."

 

Pressikonverentsi järel panid kõik võistkonnad end proovile ka laskmisvõistluses. Võisteldi paarides, mille moodustasid iga klubi peatreener ja üks mängija. Lisaks osales ka kümnes võistkond, mille moodustasid Eesti Kaitseliidu ülem Riho Ühtegi ning EOK peasekretär Siim Sukles.

 

Võistkondlikus arvestuses oli parim EOK (Ühtegi + Sukles), neile järgnesid Rakvere Tarvas (Vaido Rego + Renato Lindmets) ja Pärnu Sadam (Toomas Annuk + Robert Valge). Individuaalselt oli kõige täpsem Ühtegi, teiseks tuli Tartu Ülikool Maks & Mooritsa peatreener Nikolajs Mazurs ja kolmandaks TalTechi juhendaja Alar Varrak.