Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti Korvpalliliit: Kohe kindlasti ei soovi me meediat suukorvistada

Gert Kullamäe
Gert Kullamäe — FOTO: Pärnu Sadam Facebook

"Pihtas Põhjas" korvpallipodcast teatas täna avalikus kirjas, et on sunnitud tegutsemise lõpetama, kuna senistel alustel ei ole võimalik saadete tegemist jätkata. Põhjuseks ühe saatejuhi, Gert Kullamäe rahaline karistamine ja ähvardamine treeneri litsentsi äravõtmisega.

Eesti Korvpalliliidu avaldus seoses antud teemaga:

„Pärnu Sadama meeskond (mille liige on Gert Kullamäe) sai trahvi vastavalt Paf Eesti-Läti Korvpalliliiga (edaspidi Liiga) juhendi punktile 11.15. Punkt kätkeb endas halvustavaid märkusi Liiga kohta, mille oluliseks osaks on mänge teenindavad kohtunikud,“ laususid nad selgituses.

„Peame vajalikuks ära märkida, et kohe kindlasti ei soovi Eesti Korvpalliliit „suukorvistada“ meediat, kuid vastavasisuline kokkulepe, et meedias hoidutakse kohtunike töö kritiseerimisest, sai kokku lepitud Liigas osalevate Klubide nõukogus enne hooaja algust.

Lisaks soovime ära märkida, et Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama mängu teenindanud kohtunikud on saanud samuti karistada eksimuste eest mängu teenindamisel (rõhk sõnal mängu), karistus määrati enne podcasti avalikustamist. Eesti Korvpallikohtunike Kogu ja Eesti Korvpalliliit töötavad üheskoos ja pingutavad, et koolitada ja tõsta Eesti korvpallikohtunike taset. Kinnitame ja tunnistame, et korvpallikohtunikud ei ole eksimatud ja karistamatud. Seda tehakse oma kindlaks määratud reeglite alusel.

Trahvi ei määranud Eesti Korvpalliliidu juhatuse liige Atso Matsalu, vaid Liiga tehniline komisjon. Trahvi on võimalik ka apelleerida vastavalt Liiga juhendi punktile 7.10.1.

Tunnistame, et Atso Matsalu kommunikatsioon ja viide Gert Kullamäe treeneri litsentsi äravõtmisele oli irrelavantne ja kinnitame, et seda teemat pole arutatudki ega põhjust arutada.

Korvpalli mängitakse fännidele, korvpalli podcastid on osa korvpallist, väga suur ja vajalik osa. Kas klubide peatreenerid peavad olema seal kandvas rollis jääb igaühe otsustada, kuid kogu „lumepall“ on hakanud veerema siin ühe kokkuleppe eiramisest ja teisalt ebavajalikust kommentaarist. Soovime kindlasti tunnustada Gert Kullamäed, Ivar Jurtšenko ja Janar Taltsi „Pihtas põhjas“ vedamise eest ja on kahetussväärne, et asjade kulg on viinud olukorrani, et nad ei jätka selle podcastiga.“