Reklaam sulgub sekundi pärast

  Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi sõjasolevate riikide korvpalliklubide maandumisest Lätis – „Seal on väga head lennuühendused ja kõvasti soodsam hinnatase”

Keio Kuhi
Keio Kuhi — FOTO: Siim Semiskar

Eile õhtul tuli uudis, et Iisraeli klubi Hapoel Holon peab oma Meistrite liiga kodumängud Lätis ning see pole esimene klubi, kes sõja ajal peavad oma kodumänge Lätis.

Sport.tv3.ee uuris Korvpalliliidu peasekretäri Keio Kuhilt seoses klubide tulekuga Lätti ning miks mõni klubi Eestisse maandunud pole oma kodumänge pidama.

Lätlastest on saanud kuidagi hädas olevatele klubidele justkui vihmavari. Esmalt Prometey, nüüd Holon - mis see taust seal on, miks nad seal maanduvad?

"Nagu ikka elus, paljud asjad juhtuvad juhuste kokkulangemistel. Läti korvpalli tugev side Ukrainaga oli sellel ajal läbi Ainars Bagatskise tegutsemise nende rahvuskoondise peatreenerina. Lisaks,  Riia lennuühendused on väga head ja mitte vähe oluline -  hinnatase Lätis on oluliselt soodsam. See on üldteada, samas meie kogemus on kui panime võrdlusesse Eesti-Läti liiga F4 korraldamise kulud Riias ja Tallinnas. Vahe on märkimisväärne."

Kas Eestiga on ka ühendust võetud Iisraelist või Ukrainast ja kui, siis kuhu arutelud on takerdunud, et nad meil ei maandu?

"Sõja puhkemisel Ukrainas oli algselt juttu Ukraina alaliiduga mitme võimaliku võistkonna liitumisest PAF Eesti Läti Korvpalliliigaga. Sellisel juhul oleks ilmselt üks neist kodumängude kohaks valinud Eesti. Erinevatel põhjustel jäi lõpuks pildile selles mõttes Prometey."

Läti korvpalliliit pakkus Holonile ise võimalust mängida oma Euromängud Arena Rigal - kas meie alaliidul on midagi sarnast teemaks olnud?

"Iisraeli võistkondade nn maandumine Lätti on mingis mõttes Prometeyst alguse saanud jätk - see rada on Lätis sisse käidud. Vastav teadmine oli Iisraelil ja kogemused Läti alaliidul. Mõni nädal tagasi suhtlesin Läti kolleegiga ja leppisime kokku, et vajaduse tekkides räägime mõne võistkonna toomisest ka Eestisse."