Eesti korvpallikoondis Porzingise & co vastu ei saanud

korvpallikoondis

Eesti korvpallikoondis kohtus täna Riias sõprusmängus Lätiga ja kaotas 69:80. Hullemaks teeb kaotuse veel see, et avapoolaja lõpus kukkus Kaspar Treier pärast donkamist nii pahasti, et vigastas tõsiselt küünarnukki.

Läti koondis suutis Eesti 13 pallikaotust keerata koguni 20 punktiks, samas kui lätlaste 9 pallikaotust muundus meie tegevuse toel vaid üheksaks punktiks. Lätlased tabasid kahepunktiviskeid 58% ning Eesti koondisel oli sama number 47%. Kolmeseid tabasid meie mehed 6/24 ehk 25% ning lätlased 4/22 ehk 18%, kirjutab basket.ee

Eesti koondise resultatiivseimaks kerkis kapten Siim-Sander Vene, kes viskas 14 punkti. Vaid 7 minutiga viskas 10 punkti vahetusest hästi liitunud Kaspar Treier, kes sai aga esimese poolaja lõpus vigastada. Matthias Tass kogus 9 punkti ja 6 lauapalli ning Kristian Kullamäe arvele kanti 9 silma ja 6 resultatiivset söötu.

Kui rääkida Treieri vigastusest täpsemalt, siis noor eestlane kukkus pärast pealtpanekut nii õnnetult korvi küljest alla, et käsi jäi keha alla. Telepildi järgi käis Treieri käsi küünarliigesest korraks üsna ebaloomulikus asendis ning mängumees viidi kohe pärast olukorda riietusruumi.

Läti poolel oli kohati pidurdamatus hoos nende NBA staar Kristaps Porzingis, kes viskas 22 minutiga 18 punkti ja hankis 7 lauapalli. Porzingis pääses vabaviskejoonele koguni 11 korda ning enamik neist tulid esimesel poolajal. Vahetusest hästi sekkunud endine NBA mängumees Rodions Kurucs kogus 16 silma, 7 lauapalli ja 3 vaheltlõiget ning Rihards Lomažs tõi 13 punkti ja 5 korvisöötu.

Eesti koondis peab järgmisena uuel nädalal kaks MM-valikmängu, kui 25. augustil ehk neljapäeval kohtutakse võõrsil Luka Doncici juhtimisel kontrollmängudes võidult võidule sammuva Sloveeniaga ning 28. augustil ehk pühapäeval võõrustatakse Saku Suurhallis Soomet.