Eesti korvpallikoondis andis Soomele sõprusmängus kõva lahingu

Henri Drell
Henri Drell — FOTO: FIBA.basketball

Eesti meeste korvpallikoondis pidas enne kodust olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiri viimase kontrollmängu, kui täna õhtul saadi Espoos MM-finaalturniiriks valmistuva Soome käest 80:86 kaotus.

Eesti parimatena viskasid tänases kohtumises Henri Drell 21, Joonas Riismaa 11 ja Sander Raieste 10 punkti. Soome resultatiivseim oli Lauri Markkanen 29 punkti ja 13 lauapalliga. Neli kaugviset sopsanud Sasu Salin toetas põhjanaabreid 12 silmaga. Kogu statistika nähtav siit

 

ENNE KOHTUMIST:

Eesti koondis sõitis Soome 14-mängijalise koosseisuga, kes kõik on tänaseks mänguks ka üles antud. Koondise koosseisu kuuluvad mänguks Soomega: Joonas Riismaa, Kasper Suurorg, Taavi Jurkatamm, Mikk Jurkatamm, Leemet Böckler, Hugo Toom, Artur Konontšuk, Henri Drell, Mihkel Kirves, Kregor Hermet, Sander Raieste, Siim-Markus Post, Kristian Kullamäe ja Matthias Tass.

Koondisega kaasa ei sõitnud Kaspar Treier, kes taastub külmetushaigusest ning Gregor Kuuba.

Soome on eeldatavalt tulemas Eesti vastu oma parimas koosseisus, kui kaasa teeb ka nende superstaar ning 2023. aasta NBA enim arenenud mängija Lauri Markkanen. Möödunud nädalal kohtus Soome koondis Tamperes nende ajaloo rekordpubliku (13 054) ees Leeduga, kui viimase sekundi viskest alistati leedukad 81:79.