Eesti korvpallikoondis
Eesti korvpallikoondis — FOTO: Hendrik Osula

Eesti meeste korvpallikoondis kohtus täna EM-valiksarjas Leedu koondisega Unibet Arenal. Eesti võidunumbrid olid täna Leedu vastu 65:59.

Eesti poolt oli kõige resultatiivsem Janari Jõesaar. Jõesaare arvele jäi täna 18 punkti, 6 lauapalli ning üks resultatiivne sööt. Kaksikduubliga sai hakkama Baskonia mängumees Maik-Kalev Kotsar, kes viskas 11 punkti ja võttis 13 lauapalli. Leedu parim oli Žalgirise superstaar Edgaras Ulanovas, 16 silma.

Eesti tipphetked Leedu vastu:

Samal ajal pidasid Eesti alagrupis veel omavahelise kohtumise Poola ja Põhja-Makedoonia. Viimased neist võitsid kohtumise 96:71.

ENNE MÄNGU:

Mõlemad meeskonnad alustasid uut EM-valiksarja võiduga, kui Leedu pidas oma esimese kohtumise neljapäeval koduväljakul Poola vastu. Leedulased panid oma paremuse maksma teisel poolajal, kui poolakad alistati numbritega 83:64. Leedulaste resultatiivseimad olid Osvaldas Olisevicius 20 punktiga ning Rokas Giedraitis lisas 13 punkti.

Eesti koondis alustas oma valiktsüklit reedel, kui võõrsil kohtuti Põhja-Makedoonia meeskonnaga. 1500-pealise publiku ees peetud mängus kaotas Eesti avapoolaja 36:43, kuid teisele poolajale mindi vastu palju aktiivsemalt ning lõpunumbriteks Eesti poolt vaadatuna 74:69.

Eesti koondise parimad esimeses EM-valikmängus olid Maik-Kalev Kotsar ja Siim-Sander Vene, kes mõlemad panustasid võitu 16 punkti. Kristian Kullamäe lisas omalt poolt 14 punkti.

Peatreener Jukka Toijala sõnas pärast mängu toimunud pressikonverentsil, et Makedooniaga võõrsil mängimine ei ole lihtne, kuid ta on õnnelik, et uut valiksarja alustati võiduga.

„Palju õnne mängijatele! Siin ei ole lihtne mängida. Oli väga raske esimene poolaeg ja meil läks aega, et peatada Dimitrjevicit ning Happi. Tegime poolajal mõned muudatused ja ma olen väga rahul sellega, kuidas me teisele poolajale vastu tulime. Võõrsil võitmine ei ole kunagi lihtne ja ma olen väga õnnelik, et alustasime uut valiksarja võõrsil võiduga,“ sõnas koondise peatreener.