Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti meeste korvpallikoondis alustab EM-valiksarja Skopjes

— FOTO: EESTI KORVPALLILIIT

Eesti meeste korvpallikoondis alustab täna õhtul teekonda 2025. aasta EM-finaalturniiri suunas, kui valiksarja esimeses kohtumises minnakse võõrsil vastamisi Põhja-Makedoonia meeskonnaga. Pall pannakse Skopjes mängu kell 20:00.

Rahvuskoondise peatreeneri Jukka Toijala sõnul saab mäng makedoonlastega olema väljakutse, aga koondis on täna õhtuseks mänguks valmis. "Makedooniaga mängimine väikeses saalis saab olema väljakutse, sest siinne atmosfäär pole külalismeeskonnale kunagi kerge. Me peame olema valmis taktikaliselt ning vaimselt. Õnneks meil on kogenud mängijad ja me oleme selleks valmis," sõnas Toijala.

Põhja-Makedooniaga on Eesti kohtunud Toijala ametiajal kolmel korral, kui kirjas on kaks võitu ning üks kaotus. Mäletatavasti oli Toijala esimene mäng koondise peatreenerina just makedoonlaste vastu, kui 2020. aasta veebruaris alistas Eesti võõrsil Põhja-Makedoonia numbritega 81:72. Tollases mängus viskas Eesti parimana Kristian Kullamäe 31 punkti. 

Viimati kohtus Eesti makedoonlastega möödunud suvel Tallinnas, kui olümpiamängude kvalifikatsiooniturniiri raames võitis Eesti 83:59. Selles mängus oli Eesti resultatiivseim Kaspar Treier 14 punktiga ning Sander Raieste ja Henri Drell lisasid mõlemad 12 punkti.

Eesti korvpallikoondis mänguks Põhja-Makedooniaga
Märt Rosenthal, Kasper Suurorg, Kristian Kullamäe, Mikk Jurkatamm, Joonas Riismaa, Janari Jõesaar, Sander Raieste, Artur Konontšuk, Siim-Sander Vene, Kaspar Treier, Maik-Kalev Kotsar, Matthias Tass.

Mängust Põhja-Makedooniaga jääb Skopjesse sõitnud 13-mängijast eemale Kregor Hermet.

Otseülekanne õhtusest mängust TV6 ning Go3 Sport vahendusel.