Eesti kohtunikud alustavad 3×3 hooajaga

Rauno Peerandi (vasakul), Alex Talisainen (paremal)
Rauno Peerandi (vasakul), Alex Talisainen (paremal) — FOTO: Basket.ee

3×3 järjekordne hooaeg on kohe ukse eest ning selleks on valmistumas ka meie kaks 3×3 FIBA kategooria kohtunikku. 

Värskelt avaldatud FIBA info põhjal omab Alex Talisainen käesoleval hooajal A-kategooria kohtunikulitsentsi, mis tähendab kuuluvust TOP 12 3×3 kohtuniku sekka ning vilistamist kõige kõrgematel tiitlivõistlustel, kirjutab basket.ee.

„Minu peamine eesmärk käesolevaks hooajaks oleks tugevalt kanda kinnitada A-kategooria kohtunike seas. Selle eelduseks on iseseisev töö läbi videoanalüüside ja võimalikult paljudel turniiridel osalemine. Olen seadnud ka isiklikud eesmärgid ja ära kaardistanud oma nõrkused, mille parandamisega hakkan kohe oma esimestest turniiridest tegelema. Kokkuvõtlikult soovin see hooaeg läheneda süsteemsemalt enesearendusse ja teha 3×3 kohtunikuna järgmise sammu edasi. Hea oleks hooaja lõpus öelda endale, et olen omalt poolt kõik teinud, et jõuda Pariisi olümpiale!“ sõnab Alex Talisainen.

Samuti alustab hooaega teine 3×3 FIBA kohtunik (FIBA TOP50), Rauno Peerandi, kes soovib samuti anda tuleval hooajal endast maksimumi: „Minu eesmärk B-kategooria kohtunikuna on jätkata stabiilselt hästi esinemist erineva tasemega turniiridel ning teha samm edasi, et saada rohkem pro etappidele peale( challenger/naised). Selleks loomulikult tuleb teha endaga palju tööd nii platsil kui platsiväliselt. Ootusi on keeruline öelda, eks näis mis hooaeg toob. Kindlasti tuleb turniir korraga võtta ning keskenduda endast maksimumi andmisele igal hetkel.“

Rauno Peerandi (vasakul), Alex Talisainen (paremal)
Rauno Peerandi (vasakul), Alex Talisainen (paremal)
— FOTO: basket.ee